مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان:

افت ۳۰ درصدی بازار مبلمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته

عصر ساختمان- عباسی درباره بازار مبلمان اظهار کرد: بازار مبل نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۰ درصد افت کرده است.

افت ۳۰ درصدی بازار مبلمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، عبدالحسین عباسی رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان درباره بازار مبلمان اظهار کرد: بازار مبل نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 30 درصد افت کرده است.

  رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان با بیان اینکه 60 درصد مواد اولیه در این صنعت، تولید داخل است تصریح کرد:، اما با این وجود، هنوز با مشکلاتی روبه رو هستیم.

  عباسی یادآوری کرد: مبلمان به کشور‌هایی همچون حوزه خلیج فارس، گرجستان، ازبکستان، ترکمنستان، عراق، سلیمانیه، صادر می‌شود.

  رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان با اشاره به اینکه وارداتی در صنعت مبلمان نداریم افزود: این صنعت جزو 400 قلم کالای ممنوعه به حساب می‌آید.

  عباسی با تاکید بر اینکه در تهران 23 هزار واحد صنفی در این صنعت در حال فعالیت اند اظهار کرد: از این تعداد حدود 70 درصد فعال و 30 درصد بصورت نیمه فعال مشغول به کارند.

  رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان با اشاره به قابل رقابت بودن برخی از تولیدات داخلی با نمونه خارجی و کیفیت چشمگیر آن‌ها افزود:متاسفانه این محصولات از جانب تولیدکنندگان ایرانی به نام‌های معروف خارجی به فروش می‌رسند و اغلب مردم نیز از نام‌های خارجی برای خرید استقبال می‌کنند، در حالیکه کیفیت تولیدات داخلی در برخی موارد از نمونه‌های خارجی بسیار بهتراست.

  عباسی در ادامه گفت: بازار مبلمان هم همانند سایر اصناف، در جهت تحقق رونق تولید گام‌های بلندی برداشته که امیدواریم تا پایان سال، این امر محقق شود.

  رئیس اتحادیه درودگران و مبل سازان بیان کرد: بازار مبلمان هم همانند سایر صنایع، با کمبود‌هایی در تامین مواد اولیه مواجه است که امیدواریم با همکاری مسئولان ذیربط این موضوغع مرتفع شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی