مدیران خودروعصر اعتبار

رکود در صنف تزئینات داخل ساختمان

عصر ساختمان- رئیس اتحادیه فروشندگان تزئینات داخل ساختمان: به دلیل اینکه تولیدات داخلی کفاف بازار را نمی‌دهد و واردات هم با مشکل روبرو است، این بازار در رکود به سر می‌برد.

رکود در صنف تزئینات داخل ساختمان
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای بهروز میلانی گفت: تزئینات داخل ساختمان شامل کاغذ دیواری، لمینت، پرده‌های عمودی و افقی، کف پوش، نقاشی ساختمان، گچبری پیش ساخته و شومینه که حدود 800 واحد دارای پروانه و حدود 400 واحد هم بدون پروانه دارای فعالیت هستند که در حال ساماندهی این واحد‌ها هستیم.
  وی گفت: شیوع بیماری کرونا یکی دیگر از دلایل رکود این صنف است به دلیل اینکه کار ما خدماتی است و نیروی کار باید وارد منازل شود مردم دیگر مایل نیستند تا یک نیروی کار وارد مکان زندگی شان شود.
  میلانی در خصوص واردات لمینت هم افزود: حدود 2 سال است برای کمک به تولید داخل، واردات این محصول ممنوع شده است.
  وی اضافه کرد: برای تولید داخل هم متاسفانه مواد اولیه بسیار کم و گران است و امروز اگر این محصول وارد شود قیمتش خیلی ارزانتر از محصولی است که در داخل تولید می‌شود.
  میلانی گفت: به احتمال قوی تا شش ماه آینده با وجود کمبود مواد اولیه این رسته شغلی از بازار و صنف تزئینات داخلی ساختمان حذف خواهد شد.
  وی در خصوص کاغذ دیواری هم گفت: حدود 70 درصد کاغذ دیواری موجود در بازار وارداتی است و 30 درصد آن تولید داخل است.
  میلانی افزود: انواع پرده‌های عمومی و افقی هم پارچه هایش در داخل تولید و در کارگاه‌ها مونتاژ می‌شود.
  وی ادامه داد: پرده‌های پارچه‌ای 60 درصد پارچه اش در داخل تولید و 40 درصد باقی مانده هم به سفارش مشتری از خارج وارد می‌شود.
  رئیس اتحادیه فروشندگان تزئینات داخل ساختمان گفت: اگر مشتری از واحد‌های صنفی سطح شهر شکایت داشت باید شکایت خود را ابتدا به سازمان صنعت، معدن استان خود ارائه دهد و از آنجا شکایتش به اتحادیه ارجاع می‌شود، و در نهایت در داخل اتحادیه کارشناسی به عمل می‌آید و سعی بر آن می‌شود تا به صورت کدخدا منشی اختلافات حل و فصل شود و اگر حل نشود دوباره به سازمان صنعت، معدن وتجارت ارجاع خواهد شد تا از آنجا برای تعزیرات حکومتی ارسال و پیگیری‌های لازم انجام شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
    آرشیو