مدیران خودروعصر اعتبار

تمدید مهلت پرداخت عوارض صدور پروانه ساختمانی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان

عصر ساختمان- بنا بر پیشنهاد سخنگوی شورای شهر تهران مبنی بر ارائه مهلت پرداخت عوارض صدور پروانه ساختمانی برای املاکی که فرم اعلام عوارض آنها تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان است، بر اساس محاسبات سال ٩٨ تا پایان اردیبهشت ماه سال ٩٩ تصویب شد.

تمدید مهلت پرداخت عوارض صدور پروانه ساختمانی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از تسنیم، علی اعطا در دویست و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران و در جریان بررسی لایحه دو فوریتی «مساعدت و حمایت از مودیان و شهروندان به دلیل شیوع ویروس کرونا» به ارائه پیشنهادی پرداخت و گفت: مواردی که در لایحه شهرداری آمده مربوط به عوارض کسب و پیشه، پسماند و ...است، اما این موارد شامل عوارض نوسازی نمی‌شود چون بر اساس قانون مصوب مجلس عوارض نوسازی در هر سال باید تا پایان اسفند ماه پرداخت شود.

  وی با بیان اینکه در خصوص عوارض شهرسازی در این لایحه پیشنهادی ارائه نشده است، گفت: البته در این زمینه در شهرداری هم بحث‌های مختلفی صورت گرفته تا مشخص شود در رابطه با عوارض شهرسازی باید به چه ترتیبی عمل شود.

  رییس کمیته معماری و طرح‌های شهری شورای شهر تهران ادامه داد: عوارض صدور پروانه تا سقف 200 میلیون تومان حدود 5 و نیم درصد از کل عوارض صدور پروانه را در بر می‌گیرد.اگر بخواهیم هم صدور پروانه و نظارت فنی را در نظر بگیریم حدود ٢ درصد از کل است.

  اعطا با بیان اینکه این ٢ درصد مربوط به املاک ریزدانه در مناطق جنوبی شهر است، عنوان کرد:  اگر در این زمینه مهلت بیشتری و تا پایان اردیبهشت ماه در نظر بگیریم شهرداری از این ٢ درصد کاهش درآمد متضرر نخواهد شد.

  وی توضیح داد: به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود در این باره نحوه محاسبه عوارض صدور پروانه ساختمانی برای املاکی که دارای فرم اعلام عوارض تا سقف 200 میلیون تومان است تا پایان اردیبهشت ماه سال ٩٩ طبق مصوبه « ضرایب تعدیل ارزش معاملاتی هر یک از بلوک‌های شهر تهران و براساس آخرین دفترچه معاملاتی املاک موضوع ماده 64 قانون مالیات‌های مستقیم و تبصره سوم ذیل ماده یکم مصوبه ابلاغی به شماره 60/2530/٣٣٧٣٧ مورخ ١٣٩٧/١١/١5 و اصلاح ماده چهارم آن »و دفترچه ارزش معاملاتی سال ٩٧ با لحاظ ضرایب تعدیل هیئت وزیران محاسبه و عمل شود.

  اعطا تصریح کرد: در این راستا به کسب و کاری که در جنوب شهر به واسطه ساختمان سازی در املاک ریز دانه در جریان است، لطمه وارد نمی‌شود.

  وی با بیان اینکه این پیشنهاد صرفاً مربوط به عوارض صدور پروانه است، گفت: این موضوع به عوارص نظارت فنی بر نمی‌گردد، در واقع کسانی که دچار تخلف شده‌اند این امتیاز شامل آنها نخواهد شد.

   در نهایت پیشنهاد اعطا با رای اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی