مدیران خودروعصر اعتبار

وزیر راه و شهرسازی:

قرارداد جدید اتصال ریلی بیرجند به شبکه سراسری منعقد شد

عصر ساختمان- وزیر راه و شهرسازی گفت: قرارداد اتصال ریلی بیرجند به شبکه سراسری را با بخش خصوصی منعقد کرده‌ایم و ان‌شاءالله با این فعالیت‌ها تکمیل کریدور شرق که سال‌ها در پی دستیابی به آن بوده‌ایم، محقق شود.

قرارداد جدید اتصال ریلی بیرجند به شبکه سراسری منعقد شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در صفحه رسمی خود در اینستاگرام از انعقاد قرارداد اتصال ریلی بیرجند به شبکه سراسری با بخش خصوصی خبر داد.

  وی در این پیام از سفرش به زاهدان خبر داد و گفت: اطمینان دارم توسعه کریدور شرق چه در بخش ریلی و چه در بخش جاده‌ای تأثیر فراوانی در آبادانی منطقه می‌گذارد. به همین منظور صبح زود عازم بازدید از کارخانه تولید تراورس واقع در حوالی شهر زاهدان و بازدید از قطعه هشت راه‌آهن چابهار ـ زاهدان شدم.

  وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: شواهد و نشانه‌ها حاکی از حرکت پرشتاب برای احداث این خط ریلی و بزرگ دارد. تمام مسیر 630 کیلومتری این پروژه را که می‌توان بزرگترین و طولانی‌ترین خط آهن کشور نامید؛ با هلی کوپتر از شمال تا جنوب استان بازدید کردم.

  اسلامی ادامه داد: خوشبختانه بعد از موافقت مقام معظم رهبری در استفاده از صندوق توسعه ملی و پیگیری‌های دولت روند احداث این خط ریلی جانی تازه گرفته است. توسعه بندر شهید بهشتی به عنوان یکی از بنادر مهم اقیانوسی و استراتژیک کشور از جمله پروژه‌های مهم در دست اجرا در استان سیستان و بلوچستان است. هم اکنون فاز دوم توسعه این بندر در دستور کار و در حال اجراست.

  وی افزود: عملیات اجرایی فرودگاه جدید چابهار آغاز شد و توسعه فرودگاه زاهدان نیز از برنامه‌های مهم پیش‌روی وزارت راه و شهرسازی قرار داد.

  وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: قرارداد اتصال ریلی بیرجند به شبکه سراسری را با بخش خصوصی منعقد کرده‌ایم و انشاءالله با این فعالیت‌ها تکمیل کریدور شرق که سال‌ها در پی دستیابی به آن بوده‌ایم، محقق شود.

  اسلامی یادآور شد: احداث دو شهر جدید در برنامه است که عملیات اجرایی شهر جدید "تیس" در سواحل مکران در استان سیستان و بلوچستان آغاز شد که انجام این پروژه‌ها زیرساخت توسعه در استان را فراهم خواهد کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی