مدیران خودروعصر اعتبار

آشنایی با یکی از عجیب‌ترین ساختمان‌های جهان

عصر ساختمان- شاید باورتان نشود اما این ساختمان واقعا وجود دارد و مورد استفاده مالکش قرار می‌گیرد. چیزی که با یک کلبه ۱۵۰ متری ساده شروع شد حالا تبدیل به یکی از جالب‌ترین و عجیب‌ترین ساختمان‌های جهان شده که تصور واقعی بودنش برای هر کسی آسان نیست!

آشنایی با یکی از عجیب‌ترین ساختمان‌های جهان
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از باشگاه در و پنجره و نما، این برج هشت طبقه از هشت کلبه نامتوازن با اندازه‌های متفاوت روی هم تشکیل شده که ظاهر عجیبی به این برج جنگلی داده است. این خانه در قسمت مرکزی ایالت آلاسکا قرار گرفته و به نام برج مسکونی گوس کریک شناخته می‌شود.

    طول این برج چیزی نزدیک به 55٫5 متر (10 متر بلندتر از برج آزادی) است که از طریق محاسبات مهندسی دقیق به این عدد ایمن رسیده است. در واقع ارتفاع این ساختمان به هیچ عنوان از این بیشتر نمی‌تواند باشد زیرا محدوده پرواز هواپیما و هلی کوپترها در ایالت آلاسکا از 60 متر شروع می‌شود. جالب است بدانید در طبقه همکف این ساختمان تونلی زیرزمینی و مخفی وجود دارد که به اتاقی ایمن ختم می‌شود، شاید این اتاق را محض خراب شدن کل سازه تعبیه کرده باشند! اما این گونه نیست طراحی داخلی این خانه واقعاً جذاب و جالب کار شده است. در بالاترین طبقه شما قادر خواهید بود دیدی 360 درجه تا فاصله 480 کیلومتری داشته باشید و همه چیز را تحت کنترل بگیرید. خود مالک قصد دارد در طبقه آخر تلسکوپی قدرتمند محض همین کار قرار بدهد. البته این ساخت این خانه هنوز کامل نشده و معلوم هم نیست کی ساخت آن تکمیل خواهد شد.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی