مدیران خودروعصر اعتبار

رکود پروژه‌های عمرانی بازار صنعت سیمان را کساد کرد

عصر ساختمان- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است رکود پروژه‌های عمرانی و کاهش ساخت مسکن در ماه‌های گذشته بازار تولید سیمان را کساد کرده است.

رکود پروژه‌های عمرانی بازار صنعت سیمان را کساد کرد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره مشکلات واحدهای تولیدکننده سیمان، گفت: رفع مشکلات واحدهای تولیدکننده سیمان در گرو اجرایی شدن چند مولفه است؛ نخست کاهش هزینه های تولید، از آنجایی که در شرایط کنونی تحریم امکان استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا برای این تولیدکنندگان وجود نداشته و واردات تجهیزات و ماشین آلات جدید غیر ممکن است باید مسئولان تمام توان خود را برای کاهش هزینه‌های تولید و در نتیجه قیمت تمام شده به کار برند.

  نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر هزینه‌های حمل و نقل یکی از موانع پیش روی تولیدکنندگان سیمان است زیرا این هزینه موجب افزایش قیمت سیمان تولیدی شده و در نتیجه ممکن است در میزان فروش آنها اثرگذار باشد.

  افزایش بهره وری؛ حلقه گم شده صنعت سیمان

  این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: با افزایش بهروه وری می توان قیمت تمام شده سیمان تولیدی را کاهش داد تا محصول داخلی توانایی رقابت با سایر کشورها را داشته و بازارهای جهانی را به دست گیرد، در حال حاضر صنایع صادرات محور می توانند روی پای خود بایستند.

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس رکود پروژه‌های عمرانی را یکی از مشکلات فعالان حوزه سیمان دانست و اضافه کرد: در حال حاضر برای به کارگیری 100 درصدی ظرفیت واحدهای تولیدکننده سیمان باید ساخت مسکن رونق یابد زیرا با تحقق این مهم از یک سو ظرفیت غیرفعال کارخانه‌ها فعال شده و از سوی دیگر با افزایش عرضه مسکن به بازار، قیمت ها در این حوزه کاهشی خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی