مدیران خودروعصر اعتبار

خسارت ۶۴۰ میلیارد تومانی سیل اخیر به بخش کشاورزی

عصر ساختمان- بررسی‌های اولیه گروه‌های تعیین خسارت، میزان خسارات وارده به زیربخش‌های کشاورزی در اثر سیل اخیر را حدود ۶۴۰ میلیارد تومان برآورد کرده اند.

خسارت ۶۴۰ میلیارد تومانی سیل اخیر به بخش کشاورزی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان»  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با دستور ویژه‌ هیئتی را به سرپرستی معاون آب و خاک این وزارتخانه به مناطق سیل زده اعزام کرد.

  بر اساس این گزارش بازسازی تاسیسات آبی و خاکی کشاورزی شامل قنوات، انهار سنتی و کانال‌های آبیاری، بند‌های آبخیزداری و استخر‌های پرورش ماهی، جاده‌های دسترسی، مزارع و باغات، جایگاه دام، واحد‌های مرغداری، تامین علوفه و اقدامات دامپزشکی از مهم ترین اقداماتی است که برای کمک رسانی به کشاورزان و دامپروران مناطق سیل زده در دستور کار قرار دارد.

  عمده خسارت‌های وارده به بخش کشاورزی در شهرستان‌های کنارک، نیکشهر، چابهار، قصرقند، دلگان، مهرستان، سرباز، بمپور، فنوج، سیب و سوران و خاش بوده است.

  همچنین به علت بسته شدن جاده‌های دسترسی، در حال حاضر تعیین خسارت قطعی امکان پذیر نبوده و بررسی‌های اولیه گروه‌های تعیین خسارت، میزان خسارات وارده به زیربخش‌های کشاورزی را حدود 640 میلیارد تومان برآورد کرده اند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی