مدیران خودروعصر اعتبار

درآمد ۱.۸ میلیارد دلاری ترکیه از صادرات فرش در ۳ ماه!

عصر ساختمان- ترکیه همچنان در صدر صادرکنندگان فرش قرار دارد تا در سه ماهه گذشت سال جاری میلادی رکورد جدیدی از محل درآمد ناشی از صادرات فرش به دست بیاورد.

درآمد ۱.۸ میلیارد دلاری ترکیه از صادرات فرش در ۳ ماه!
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایبِنا، ترکیه در سه ماهه سوم 2019 به ارزش 1.8 میلیارد دلار فرش صادر کرده و امسال نیز در صدر کشورهای صادرکننده فرش قرار گرفته است. بر اساس داده‌های مرکز آمار ترکیه و مرکز تجارت بین الملل (ITC) ترکیه در دوره ژانویه تا سپتامبر 2019 به ارزش 1.8 میلیارد دلار به کشورهای مختلف صادر کرده است.

    ترکیه سال گذشته با 2.7 میلیارد دلار صادرات در صدر کشورهای صادر کننده فرش قرار داشت و امسال نیز جایگاه خود را همچنان حفظ کرد. همچنین در دوره سه ماهه گذشته، بیشترین میزان صادرات با 453 میلیون دلار به ایالات متحده آمریکا صورت گرفته و پس از آن کشورهای عربستان سعودی با 277.9 میلیون دلار، آلمان با 88.8، عراق با 82.8 و بریتانیا با 81.9 میلیون دلار در رده های بعدی قرار گرفته اند.

    صلاح الدین کاپلان، رییس بخش صادرات فرش مجمع صادر کنندگان ترکیه در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: هدف ما در سال 2020 انجام صادرات 3 میلیارد دلاری است. به 170 کشور جهان فرش صادر می کنیم. بیشترین صادرات فرش ترکیه به ایالات متحده صورت می‌گیرد.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی