مدیران خودروعصر اعتبار

درباره معماری و بنای دیوار هادریان

عصر ساختمان- دیوار هادریان (Hadrian's Wall) دیواری باستانی از جنس سنگ و کلوخ می‌باشد که به دستور هادریان، امپراتور روم در سدهٔ دوم میلادی به سال ۱۲۲ پس از میلاد در شمال انگلستان امروزی ساخته شد تا مرزهای شمالی امپراتوری روم را در برابر حملات قبایل سلتی محافظت نماید.

درباره معماری و بنای دیوار هادریان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از همشهری آنلاین، طول این دیوار 120 کیلومتر بوده و از رودخانه تاین در شرق انگلستان تا خور سالوی در غرب این کشور امتداد داشته است.

  دیوار هادریان با توجه به مصالحی که برای ساخت آن در دسترس بوده در قسمت شرقی رودخانه که از سنگ استفاده شده دارای 3 متر پهنا و ارتفاعی بین 5 تا 6 متر بوده و در قسمت غربی رودخانه که از کلوخ برای بنای آن استفاده شده 6 متر پهنا و 3٫5 متر ارتفاع داشته است. این دیوار در بلندترین بخش‌هایش هم‌قد یک اتوبوس دوطبقه بود. همچنین در طول دیوار، قلعه‌هایی کوچک با دو برج وجود داشته که برای نگهبانی و علامت دادن استفاده می‌شده است.

  درازای هادریان 117 کیلومتر بود و والسند و باونس در دو سوی جزیره را به هم وصل می‌کرد. به عبارت دیگر، مرز انگلستان و اسکاتلند بود.

  امروزه نیز هنوز بخش‌هایی از این دیوار برجای مانده و در 1987 به عنوان بخشی از مرزهای امپراتوری روم در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

  محل قرارگیری دیوار هادریان بر روی نقشهٔ انگلستان

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی