مدیران خودروعصر اعتبار

یک کارشناس مسکن:

افزایش مهاجرت، قیمت خانه در کرج را گران کرد

عصر ساختمان- بیت‌الله ستاریان می‌گوید: با توجه به افزایش مهاجرات در استان کرج تقاضا برای خرید مسکن در این شهر افزایش یافته است؛ به طوری‌که متوسط قیمت مسکن در این استان به متری چهار تا پنج میلیون تومان می‌رسد.

افزایش مهاجرت، قیمت خانه در کرج را گران کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تجارت نیوز، یک کارشناس مسکن در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت مسکن در اطراف تهران گران شده است؟ گفت: با توجه به افزایش مهاجرات در استان کرج تقاضا برای خرید مسکن در این شهر افزایش یافته و همین موضوع قیمت مسکن را تحت تاثیر قرار داده و باعث شده که قیمت مسکن در این منطقه گران شود.

  بیت‌الله ستاریان در ادامه افزود: اخیرا کرج نیز به استان جداگانه‌ای تبدیل شده است، از این رو استقبال مردم برای زندگی در این شهر به طور چشم‌گیری افزایش یافته است. در حقیقت طی یک سال گذشته جمعیت زیادی به سمت کرج مهاجرت کرده‌اند.

  او اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت زمین و مسکن در تهران شاهد کوچ معکوس از تهران هستیم. در حقیقت این عملکرد بدترین کوچی است که در حال انجام است.

  ستاریان به متوسط قیمت مسکن در شهر کرج اشاره کرد و گفت: باتوجه به رشد بیش از 100 درصدی قیمت مسکن، می‌توان برآورد کرد که متوسط قیمت در شهر کرج به قیمت چهار تا پنج میلیون تومان می‌رسد. البته با این شرایط حداقل قیمت مسکن در برخی مناطق کرج دو میلیون تومان و حداکثر قیمت هم 20 میلیون تومان است.

  این کارشناس بازار مسکن تصریح کرد: قیمت مسکن تنها در شهر تهران و کرج افزایش نیافته بلکه قیمت مسکن در کل کشور روند افزایشی دارد. به طوری که در روستاها و شهرهای کوچک نیز قیمت مسکن گران شده است.

  ستاریان در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه قیمت مسکن در سال 98 چه روندی خواهد داشت؟ اظهار کرد: هرچند پروژه‌های عمرانی روندی رکودی دارند اما پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که افزایش قیمت تا میانه سال 99 ادامه دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی