مدیران خودروعصر اعتبار

طرح اولیه بازسازی نوتردام با هدف حفاظت از محیط زیست

عصر ساختمان- یک شرکت معماری طرح اولیه ای برای بازسازی کلیسای نوتردام ارایه کرده که در آن سقف سازه از شیشه ساخته می شود. این شیشه نور را به الکتریسیته تبدیل و به تهویه هوا کمک می کند.

طرح اولیه بازسازی نوتردام با هدف حفاظت از محیط زیست
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، پس از آتش سوزی کلیسای نوتردام در پاریس شرکت Vincent Callebaut Architectures از طرحی برای بازسازی این سازه قدیمی رونمایی کرده است.

  در این طرح یک سقف شیشه‌ای و یک مناره مخروطی دیده می‌شود. علاوه بر این موارد قابلیت‌های حافظ محیط زیست این سازه نیز ارتقا می‌یابند. این طرح اولیهPalingenesis نام گرفته و تا حدودی شبیه کاتدرال سن پاتریک در نیویورک است.

  به هرحال در طرح جدید کلیسای نوتردام، بخش‌های خسارت ندیده آن تغییری نمی‌کنند اما سقف و بخش بالایی کاتدرال در آتش به شدت آسیب دیده اند. این شرکت در طرح نشان می‌دهد می‌توان یک مناره جدید و چارچوبی از جنس چوبCLT ساخت.

  سقف این سازه نیز از شیشه‌هایی براق در نظر گرفته شده که سبب می‌شود مقدار زیادی نور وارد ساختمان شود و هوا نیز تهویه شود. در این طرح از فناوری‌های جدیدی برای تبدیل نور خورشید به الکتریسیته استفاده می‌شود.

  این چارچوب جدید از کمترین میزان مواد استفاده می‌کند تا گازهای گلخانه‌ای کمتری تولید کند. طبق این طرح کلیسای نوتردام به یک ساختمان انرژی مثبت تبدیل می‌شود که میزان انرژی تولیدی آن بیشتر از انرژی مصرفی است.

  همچنین این پروژه شامل یک باغ است که داوطلبان و سازمان‌های خیریه برای کمک به افراد فقیر می‌توانند در آن کشاورزی کنند.

  تخمین زده می‌شود سالانه از چنین باغی 21 تن میوه و سبزیجات برداشت شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی