مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

برخورد جدی با تغییر کاربری‌ها

تخریب بناهای مردم مایه خوشحالی نیست

عصر ساختمان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: از‌ اینکه بناهای مردم را خراب می‌کنیم، خوشحال نیستیم، اما برای‌ اینکه از تخلف بیشتر جلوگیری کنیم باید حکم‌ها را اجرایی کنیم.

برخورد جدی با تغییر کاربری‌ها
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، دلاور حیدرپور صبح امروز در جلسه شورای کشاورزی که در شهرستان بهشهر برگزار شد درباره تغییر کاربری‌های غیرمجاز در استان اظهار کرد: کانون بزرگ تغییر‌کاربری غیرمجاز در شهرستان کلاردشت است که باید قلع‌و‌قمع سنگینی در این شهرستان انجام شود و تاکنون هم تعدادی از آن‌ها به اجرا درآمده است.

  وی افزود: برخی نقاط در استان مانند کلاردشت، کجور، ارتفاعات سوادکوه و دیگر مناطق استان است که امکان کشاورزی وجود ندارد و نیاز است که به مکان‌های گردشگری تبدیل شود که به‌همین دلیل پیشنهاد دادیم در صورت امکان در این مناطق باغ شهر در مساحت 5 هزار متری احداث شود و اجازه فضای ساخت‌وساز در 100 تا 150 متر‌مربعی داده شود.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: از‌ اینکه بناهای مردم را خراب می‌کنیم خوشحال نیستیم اما برای‌ اینکه از تخلف بیشتر جلوگیری کنیم باید حکم‌ها را اجرایی کنیم و در تغییر‌کاربری‌های غیرمجاز به طور جدی برخورد می‌کنیم و کوتاه هم نمی‌آییم.

  حیدرپور با بیان اینکه بانک کشاورزی باید از نظر منابع مالی به‌گونه‌ای باشد که بتواند به درخواست‌های کشاورزان پاسخ دهد، گفت: باید کشاورز را به‌عنوان فردی که در کشور تولیدکننده است پذیرا باشیم و در پرداخت تسهیلات سختگیری‌های زیادی وجود نداشته باشد تا دست‌‌ و پا گیر کشاورز باشد.

  وی اظهار کرد: به هر‌میزانی که تقاضا برای خشک‌کن‌ها در شالیکوبی‌ها نیاز است، برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شوند و همکاری لازم برای افزایش آن در دستور کار قرار گیرد.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: نرخ بهره بانکی که بانک کشاورزی برای تسهیلات خسارت برف و سرما پرداخت کرد پنج درصد کمتر از سایر بانک‌ها بوده است.

  به گفته حیدرپور امسال اقدامات لازم برای 3 هزار هکتار از زمین‌های شیب‌دار جهت احداث باغ انجام شده که 25 میلیارد تومان در سفر هیئت دولت به مازندران مصوب شد که از این میزان 10 میلیارد تومان برای امسال تامین منابع شده و بقیه در سال‌های آینده انجام می‌شود.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: باید منابع آبی از سوی جهاد کشاورزی تامین شود و با منابع صندوق توسعه ملی، وام پرداخت شود و به کشاورزان کمک شود تا احداث باغ انجام شود.

  حیدرپور اظهار کرد: 50 میلیارد تومان اعتبار در سفر رییس جمهور به مازندران برای تجهیز‌ و‌ نوسازی اراضی شالیزاری تصویب شد که 13 میلیارد تومان مصوب سال 94 از طرح ملی برای تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری تخصیص یافت و 37 میلیارد تومان دیگر تامین اعتبار جدید است.

  وی تصریح کرد: از اعتبار درنظر گرفته شده برای تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری 7 هزار هکتار از اراضی شالیزاری تجهیز و نوسازی می‌شود.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه اجرای آبیاری تحت‌فشار در مناطق دشت باید کم شود و در ارتفاعات افزایش یابد، افزود: هر‌گونه برداشت خاک و شن و ماسه، تغییر کاربری محسوب می‌شود و در صورت مشاهده برخورد می‌شود.

  وی یادآور شد: برای اصلاح و احیای آب‌بندان‌ها 45 میلیارد تومان مصوب شد که 10 میلیارد تومان امسال تامین و با توافق‌های صورت گرفته تا 31 تیرماه سال آینده باید 3 هزار هکتار از آب‌بندان‌ها اصلاح و احیاء شود.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: دولت در شش ماهه سال 92 برای مکانیزاسیون 120 میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته است که باید جذب شود.

  حیدرپور در پایان به مصرف کود و سم در مازندران اشاره کرد و افزود: سم‌فروشی‌ها در استان باید کنترل شده باشند و سموم غیرمجاز جمع‌آوری شوند.

  وی اضافه کرد: سم باید درست مصرف شود تا هم کشاورزان دچار خسارت اقتصادی نشوند و هم طبیعت حفظ شود.

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: حفظ نباتات باید تلاش کند مبارزه به‌موقع آفات با تکنولوژی روز باشد تا کارایی سموم افزایش یابد.

  حیدرپور گفت: مصرف کود در مازندران از متوسط کشوری کمتر است و باید از کودهای ریز‌مغذی در تغذیه گیاه بیشتر استفاده شود.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر ساختمان ( https://telegram.me/asresakhteman ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی