مدیران خودروعصر اعتبار

خسارت بیش از ۷۵ میلیارد دلاری طوفان هاروی به اقتصاد آمریکا

عصر ساختمان- بر اساس گزارش موسسه مودیز، کل خسارات ناشی از طوفان هاروی در آمریکا ممکن است از میزان خسارات ۷۵ میلیارد دلاری طوفان سندی در سا ل ۲۰۱۲ بالاتر برود.

خسارت بیش از ۷۵ میلیارد دلاری طوفان هاروی به اقتصاد آمریکا
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، بر اساس گزارش رویترز که از طریق تحلیل تصاویر ماهواره ای تهیه شده، علاوه بر مرگ دست کم 44 نفر، خسارات ناشی از طوفان هاروی تنها در بخش هایی از مناطق هریس و گالوستون در ایالت تگزاس ممکن است به 23 میلیارد دلار برسد.

  این آمارها از تصاویر گردآوری شده از نقشه های هوایی استخراج شده اند. این تصاویر نشان می دهد که سیل حدود 30 هزار خانه را در این دو منطقه زیر آب برده است.

  ارزش املاک زیر آب رفته در این مناطق بر اساس قیمت منطقه ای 23.4 میلیارد دلار برآورد شده که 26 درصد از آن قیمت زمین و مابقی ارزش ساختمان ها و بقیه تاسیسات بنا شده در این املاک است. تقریبا 18 درصد از املاک آسیب دیده در منطقه هریس مسکونی هستند.

  این آمارها نشان دهنده تنها بخشی از خسارات طوفان هاروی در ایالت تگزاس است. تصاویر ماهواره ای قادر به ارزیابی عمق آب در مناطق سیل زده یا تاثیر وزش باد بر املاک و ساختمان ها نیستند.

  انتظار می رود میزان خسارت بر جای مانده از طوفان از ارقام برآورد شده فعلی بالاتر برود.

  هفته گذشته موسسه مودیز، پیش بینی خود از میزان خسارات طوفان در جنوب شرق تگزاس را بین 51 تا 75 میلیارد دلار برآورد کرد.

  بر اساس گزارش این موسسه، کل خسارات ناشی از طوفان هاروی ممکن است از میزان خسارات طوفان سندی در سل 2012 بالاتر برود. طوفان سندی در سال 2012، حدود 75 میلیارد دلار خسارت بر جای گذاشت و دومین فاجعه طبیعی خسارت بار 30 سال گذشته لقب گرفت. طوفان کاترینا پرهزینه ترین حادثه طبیعی آمریکا به شمار می رود. در سال 2005 وقوع طوفان کاترینا 108 میلیارد دلار به آمریکا زیان وارد کرد و موجب مرگ دست کم 1245 نفر شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی