مدیران خودروعصر اعتبار

قیمت سیمان افزایش نیافته است

عصر ساختمان- رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی گفت: قیمت سیمان نسبت به قبل تغییری نداشته است و با همان قیمت‌های قبلی در بورس کالا عرضه می‌شود.

قیمت سیمان افزایش نیافته است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، طی سنوات گذشته با ورود به فصل سرما، دولت برای جلوگیری از ناترازی گاز مصرف گاز به ویژه در بخش صنایع بزرگ را محدود و در برخی موارد قطع می‌کند.

  صنعت سیمان یکی از همین صنایعی است که طی چند سال گذشته با قطع گاز، اقدام به استفاده مازوت به عنوان سوخت جایگزین می‌کند؛ نکته قابل توجه در این رابطه قیمت سیمان است چراکه با توجه به شرایط موجود و کاهش سهمیه گاز که منجر به قطع گاز 54 کارخانه نیز شد، پیش بینی‌ها این بود که تولید این محصول کاهش و به تناسب با آن قیمت افزایش یابد.

  در این رابطه اسماعیل کاظمی قمی، رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی به خبرنگار مهر گفت: قیمت سیمان نسبت به قبل تغییری نداشته است و با همان قیمت‌های قبلی در بورس کالا عرضه می‌شود.

  وی تاکید کرد: اگرچه کاهش سهمیه گاز، مقداری روند تولید را تحت تأثیر قرار داد اما مدیریت شد و مشکل خاصی در روند تولید و عرضه ایجاد نشد.

  همچنین بررسی‌های خبرنگار مهر نیز نشان می‌دهد که قیمت سیمان تیپ دو در هر کیسه 50 کیلویی به طور میانگین 45 هزار تومان است. همچنین قیمت هر تن سیمان تیپ دو نیز بدون تغییر خاصی در محدوده 900 هزار تومان معامله می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی