مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس بنیاد مسکن:اول گچ و خاک، بعدا سفیدکاری و کاشی

خانه‌ها کم‌کم نوسازی می‌شود

عصر ساختمان- رئیس بنیاد مسکن درباره این موضوع که وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی کفاف تکمیل واحدها را می‌دهد گفت: مردم خانه‌های خود را به مرحله‌ی گچ و خاک می‌رسانند و زندگی می‌کنند؛ کاشی‌کاری و گچ‌کاری می‌ماند برای سال بعد؛ این خیلی بهتر از واحد غیرمقاوم است.

خانه‌ها کم‌کم نوسازی می‌شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، اکبر نیکزاد اظهار کرد: در طرح نهضت ملی مسکن که مسئولیت آن بر عهده بنیاد مسکن قرار دارد 130 هزار واحد مسکن شهری و 190 هزار مسکن روستایی در دست ساخت است. در بحث مسکن روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر یک مقدار پرداخت تسهیلات به دست‌انداز خورده بود که با عنایت رییس‌جمهور و دولت محترم، موانع برداشته شده است.

  وی افزود: پرداخت وام 200 میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با نرخ سود 5 درصد به صورت بازپرداخت 20 ساله با سفته زنجیره‌ای سه نفره برای شهرهای زیر 25 هزار نفر و روستاها نهایی شده است.

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: در شهرها هم 103 هزار مسکن شهری داریم که حتی یک واحد متوقف نشده و پیشرفت آنها در شهرهای مختلف، متفاوت است. انشاءالله در دهه فجر تعداد قابل توجهی را افتتاح خواهیم کرد. به زودی استان‌ها تعداد واحدهایی که در دهه فجر تحویل می‌دهند را به ما اعلام می‌کنند.

  نیکزاد تعداد تسهیلات تکلیفی ساخت مسکن روستایی در سال 1401 را 200 هزار واحد دانست و گفت: با همکاری خوب بانک‌ها به فوریت این تعداد وام جذب ساخت وساز خواهد شد. بعد سراغ 200 هزار فقره‌ی بعدی می‌رویم. ظرفیت جذب در روستاها بسیار بالاست؛ چرا که بسیاری از مردم 100 میلیون تومان اولیه را دریافت کرده بودند و منتظر 100 میلیون دوم بودند.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا مبلغ 200 میلیون تومان کفاف تکمیل واحدهای روستایی را می‌دهد گفت: انشاءالله با کمک خود روستاییان و وام 200 میلیون تومانی واحدها را برای اسکان آماده می‌کنیم. باید واحدهای غیرمقاوم را نوسازی و بازسازی کنیم.

  نیکزاد تصریح کرد: من بچه روستا هستم؛ بسیاری از مردم در روستاها خانه‌های خود را به مرحله‌ی گچ و خاک می‌رسانند و زندگی می‌کنند. یعنی فونداسیون، اسکت، سقف، دیوارچینی و گچ و خاک به پایان رسیده و برای زندگی مهیا است. عمده این افراد می‌گویند که تابستان آینده با برداشت محصول، سایر مراحل مثل گچ و کاشی و سرامیک را انجام می‌دهند. خانه‌ی قبلی چه بود؟ یک خانه‌ی غیرمقاوم.

  رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان این‌که نوسازی روستایی به حدود 50  درصد رسیده است گفت: تا پیش از مصوبه تسهیلات 200 میلیون تومانی، درصد مقاومت واحدهای روستایی 50 درصد بود که با روند پرداخت وام انشاءالله درصد بهسازی و مقاوم‌سازی افزایش می‌یابد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی