مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرعامل توانیر عنوان کرد

تحقق ۸۰۰۰ مگاوات برنامه مدیریت مصرف برق

عصر ساختمان- مدیرعامل توانیر گفت: تاکنون بین ۷۵۰۰ تا بیش از ۸۰۰۰ مگاوات از برنامه‌های مدیریت بار و مصرف انرژی در دوره اوج بار شبکه محقق شده است.

تحقق ۸۰۰۰ مگاوات برنامه مدیریت مصرف برق
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، آرش کردی در نشست ویدیو کنفرانس با مدیران عامل شرکت‌های توزیع برق، با بیان اینکه ماهیت کار صنعت برق خدمت رسانی مناسب،  بی‌بدیل و بی‌وقفه به مردم عنوان است، اظهار کرد:  صنعت برق با ثبت یک رکورد مناسب، پیک تابستان امسال را با موفقیت پشت سر بگذارد.

  وی با بیان اینکه با توجه به وضعیت دما و احتمال افزایش بار شبکه، همچنان بخش عمده کار باقی است و هرگونه قصور می‌تواند نتایج ارزشمند حاصل شده را به تلخی بدل کند، گفت:  باید روند اقدامات تا آخر کار تداوم داشته باشد.

  وی تجارب کسب شده مدیریت مصرف در پیک امسال را نیازمند تحلیل نقاط قوت و نقاط قابل بهبود و تدوین نقشه راه جامع برای سال‌های آتی عنوان و اظهار کرد:  قیمت برق به عنوان یک ابزار اقتصادی و ستون اصلی مدیریت مصرف برق در سایر کشورها است که به دلیل بی بهره بودن صنعت برق کشور از این ابزار و ارزان بودن انرژی، برنامه‌های مدیریت مصرف برق در کشور به سختی اجرا می‌شود و این موضوع اهمیت دستاوردهای صنعت برق در این بخش را دوچندان ساخته است.

  حمیدرضا پیرپیران معاون هماهنگی توزیع توانیر نیز در این نشست با قدردانی از تلاشگران بخش توزیع، آمادگی صنعت برق برای رویارویی با موج گرما در روزهای پایانی هفته و لزوم تداوم اجرای برنامه‌های مدیریت بار و مصرف انرژی را مورد تاکید قرار داد.

  وی با اشاره به عملکرد خوب شرکت‌های توزیع در حوزه مصارف روشنایی، تکمیل ظرفیت‌ها در این حوزه را مورد تاکید قرار داد و بهبود مصارف روشنایی به ویژه در کارخانه‌ها و شرکت‌های دولتی و مراکز مذهبی مانند مساجد و امامزاده‌ها را مستلزم تهیه دستورالعمل دانست و خواستار بررسی راهکارهای تعدیل انرژی در حوزه‌های مختلف مصرف از سوی کمیته‌های بهره‌وری انرژی و کاهش تلفات شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی