مدیران خودروعصر اعتبار

ساختمان های ۲۶ ساله کشور فرسوده شده اند

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با بیان اینکه ساختمان های ۲۶ ساله فرسوده شده اند، گفت:با رعایت استاندارد می‌توان عمر ساختمان‌ها را به نیم قرن افزایش داد.

ساختمان های ۲۶ ساله کشور فرسوده شده اند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه «عصرساختمان» به نقل از تسنیم، مجید کیانپور در مراسم امضای تفاهمنامه با سازمان شهرداری‌­ها و دهیاری‌های کشور، اظهار کرد: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با قدمت 67 سال سابقه درخشان در ارتقاء کیفی پروژه‌های عمرانی و در اختیار داشتن بیش از یک هزار و 20 شعبه و واحد محلی با گستردگی در سراسر کشور آمادگی دارد آزمایشگاه‌های خود را در کمتر از 2 ساعت در پروژه‎‌های عمرانی مد نظر با هدف کنترل کیفی پروژه و مصالح ساختمانی مستقر و نسبت با تجهیزات منحصربفرد اقدام کند.

  وی با بیان اینکه طول عمر مفید ساختمان هم اکنون در کشور به حدود 30 سال و کمتر رسیده است گفت: متاسفانه ساختمان‌های با عمر 26 سال فرسوده شده‌اند اما با حضور و بهره برداری از ظرفیت های شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، ضمن ارتقاء کیفی پروژه با نظارت دقیق و ارائه راهکارها منطبق بر استانداردهای داخلی و بین‌المللی می‌توانیم عمر ساختمان‌ها را به راحتی به بیش از 50 سال افزایش داده و همچنین از هدر رفت سرمایه‌های ملی و خصوصی جلوگیری کنیم.

  مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک تصریح کرد: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک سامانه آزمایشگاه " من" را طراحی کرده که این سامانه به کارفرما و استانداری‌ها اجازه دسترسی لحظه‌ای به روند انجام آزمایش‌ها در هر جای کشور را می‌دهد و از این طریق ضمن نظارت بر نتایج آزمایش‌ها از پیشرفت وضعیت فنی و کیفی پروژه نیز مطلع می شوند.

  کیانپور به بخش‌های مختلف آزمایشگاهی شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک اشاره کرد و گفت: این آزمایشگاه از بخش‌های مختلفی شامل آزمایشگاه مهندسی خاک و سنگ شناسی، قیر و آسفالت و بتن و فلزات ،شیمی و فیزیک مصالح، آزمایشگاه کالیبراسیون، مهندسین مشاور و .... است که این آزمایشگاه با توان انجام بیش از 600 نوع آزمایش، مطالعه و خدمت، ظرفیتی بیش از نیاز کشور را فراهم کرده است که صدور خدمات فنی و مهندسی را نیز به کشورهای منطقه آغاز کرده و دنبال می‌کند.

  وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و مهندسی برای مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی در سراسر کشور گفت: طی سال گذشته شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک بیش از 145 هزار نفر- ساعت دوره آموزشی را برای کارشناسان و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار کرده است.

  وی با اشاره به اینکه بیش از 37 هزار روستا در سراسر کشور وجود دارد افزود:شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک آمادگی دارد خدمات کنترل کیفیت خود را به دورترین نقاط کشور برده تا از این طریق ضمن نقش آفرینی و تاثیرگذاری ، در توسعه و آبادانی کشور گام مثبتی را بردارد.

  رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در خصوص امضاء تفاهم نامه مشترک در وزارت کشور همچنین اضافه کرد: این تفاهم نامه در راستای ارتقای کیفیت خدمات مشاوره ژئوتکنیک، ژئوفیزیک، راه‌سازی و کنترل کیفیت حین اجرای پروژه‌های شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، دستگا‌های اجرایی و بخش خصوصی استان‌های کشور بین معاونت عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به امضا رسید.

  مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور  در خصوص این تفاهم‌نامه گفت: اهداف تفاهم‌نامه شامل استفاده بهینه از ظرفیت‌های دوطرف به منظور ارتقاء کیفیت طرح‌های عمرانی در کشور و ایجاد بستر مناسب در چارچوب کلی همکاری‌ها است.

  وی افزود: منظور تحقق مفاد این تفاهم‌نامه، استانداری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسر کشور از ظرفیت شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهر سازی در نظارت و کنترل طرح‌های عمرانی در سطح استان‌ها و شهرستان استفاده خواهند کرد.

  جمالی نژاد اضافه کرد: همچنین از ظرفیت‌های قانونی در اختیار استانداری‌ها و مراجع صدور پروانه ساختمانی برای استفاده حداکثری از توان، تخصص و ظرفیت شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهر سازی از جمله بر اساس اختیارات و مقررات مرتبط با نظام مهندسی و هیئت چهار نفره استان، بهره‌گیری می‌شود.

  وی یادآور شد: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک برای تحقق مفاد تفاهم‌نامه، آمادگی کامل دارد که از توان فنی و مهندسی متخصصین و تجهیزات منحصربفرد و بروز مطابق آخرین استانداردهای ملی و بین المللی و در سریع‌ترین زمان ممکن به کارگیرد و همچنین با برگزاری دوره‌های آموزشی و سمینارهای تخصصی را برای مدیران،کارشناسان و تکنسین‌های فنی شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی به منظور تحلیل اوراق آزمایشگاهی عملیات خاک، بتن و آسفالت برگزار کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ سال پیش
    آرشیو