مدیران خودروعصر اعتبار

ترفند فروشندگان خانه های کلنگی

عصر ساختمان- به دنبال افزایش تنوع عرضه املاک به بازار مسکن در روزهای اخیر، آپارتمان‌های کلنگی با سن بنای عموما بیش از ۲۵ سال ساخت نیز در نقاط مختلف شهر برای فروش فایل شده‌ و فروشندگان این واحدها از حربه «بازسازی» برای بازاریابی این املاک استفاده می‌کنند.

ترفند فروشندگان خانه های کلنگی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۹:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از دنیای اقتصاد، به طور کلی فروش ملک در بازار مسکن کنونی کار ساده‌ای نیست و با توجه به سنگینی سایه رکود بر سر معاملات، فروشنده‌های واقعی ناگزیر هستند در رقابت با سایر عرضه‌کنندگان امتیازی برای ملک خود پیش‌بینی کنند که متقاضیان خرید را جذب کند. از آنجا که در رقابت بین واحدهای کم‌سن و قدیمی در یک موقعیت محلی مشابه، اغلب واحدهای قدیمی به دلیل کمبود امکاناتی مثل آسانسور و فرسودگی مشاعات، امتیاز کمتری دریافت می‌کنند، مالکان این واحدها از حربه «بازسازی» برای فروش ملک خود بهره جسته‌اند.

    طی دو ماه اخیر بسیاری از واحدهای قدیمی عرضه شده برای فروش در بازار مسکن به صورت 100 درصد بازسازی شده‌اند و برخی از واحدها نیز در حالی عرضه شده که هنوز بازسازی آنها تکمیل نشده و واسطه‌ها عنوان می‌کنند که این واحد در حال بازسازی کامل است.  در برخی آگهی‌های متعلق به آپارتمان‌های کهنسال نیز عبارت «بازسازی برای سکونت شخصی» یا «در حد نوساز» قید شده تا آگهی‌دهنده اعم از مالک یا واسطه به خریدار این پیام را منتقل کند که کیفیت بازسازی مذکور قابل قبول است.

    در جدول زیر قیمت پیشنهادی فروش تعدادی از آپارتمان‌های 20 سال ساخت به بالا که در روزهای اخیر برای متقاضیان سکونت فایل شده‌اند، عرضه شده است.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی