مدیران خودروعصر اعتبار

با کاهش قیمتها

نرخهای میلیاردی آپارتمان در پردیس محو شد

عصر ساختمان- قیمت مسکن مهر در پردیس از حدود دو ماه قبل روند نزولی به خود گرفته و بررسی ها نشان می دهد نرخها بین ۱۰ تا ۲۵ درصد کاهش یافته است. در فاز ۸ که پیش از این صحبت از قیمتهای میلیاردی بود حالا آپارتمانهای مهر نهایتا ۸۸۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

نرخهای میلیاردی آپارتمان در پردیس محو شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، از اواسط دی ماه همزمان با کاهش قیمت مسکن در تهران و آغاز روند نزولی نرخ ارز، قیمت آپارتمان در پردیس به یکباره افت کرد. بررسی ها نشان می دهد در فاز 11 کف قیمت مسکن مهر از 650 میلیون تومان به حدود 550 میلیون تومان رسیده است. واحدهای آماده نیز که قبلا از 750 شروع می شد حالا بین 670 تا 690 میلیون تومان خرید و فروش می شود.

  در فاز 9 می شود با کمتر از 500 میلیون تومان خانه دار شد. این در حالی است که حدود دو ماه قبل قیمتها بالای 500 میلیون تومان بود.

  در فاز 8 یا دره بهشت که به فاز میلیاردی پردیس معروف بود حالا دیگر خبری از نرخهای میلیاردی نیست و سقف قیمت به 880 میلیون تومان کاهش یافته است. فاز 8 به دلیل تراکم پایین تر و متراژهای بزرگتر در مقایسه با فازهای 11، 9 و 5 مقداری گرانتر است. پیش از این در فاز 8 واحدهای 98 متری در مرحله خاکبرداری 500 میلیون تومان به فروش می رسید که هم اکنون آپارتمانهای 98 متری و 105 متری در مرحله فوندانسیون به 440 تا 460 میلیون تومان و واحدهای 121 متری به حدود 500 میلیون تومان رسیده است. هم اکنون بالاترین قیمت در این فاز مربوط به واحدهای 121 متری آماده است که نهایتا 880 میلیون تومان قیمت گذاری می شود.

  روند ریزشی قیمتها از حدود دوماه قبل در پردیس منجر به انتظارات کاهشی شده و در حال حاضر کمتر خریداری در بازار وجود دارد. تقریبا همه فروشنده اند. در یکی از اپلیکیشنهای فروش ملک 6 هزار آگهی فروش مسکن در پردیس به ثبت رسیده و هر لحظه به تعدادشان اضافه می شود. واسطه های ملکی می گویند تحولات سیاسی که از نیمه آبان ماه اتفاق افتاد بازار ملک در پردیس را کساد کرده است.

  پس از فسخ قرارداد برخی سازندگان بدعهد روند تکمیل واحدهای پردیس سرعت گرفته است. با واگذاری بخش قابل توجهی از واحدهای مسکن مهر پردیس و تکمیل بخشی از زیرساختها زندگی در پردیس تا حدودی نسبت به دو سال قبل مطلوب تر شده و البته هنوز کاستیها کاملا به چشم می آید؛ از کمبود فروشگاه و نانوایی و درمانگاه گرفته تا جولان سگهای ولگرد در سایتهای مسکونی.

  حدود 82 هزار واحد مسکن مهر برای پردیس تعریف شده که تا کنون 60 هزار واحد افتتاح شده و مهدی هدایت ـ مدیرعامل عمران پردیس ـ به ایسنا گفت که 10 هزار واحد دیگر در اسفندماه به بهره برداری می رسد. می ماند 12 هزار واحد که به دلیل آنکه عملیات ساخت آنها دیر شروع تحویلشان به سال 1400 موکول شده است.

  پروژه مترو تهران ـ پردیس هم به عنوان یکی از جاذبه های آینده سکونت در این شهر در کمیته فرعی کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده و هم اکنون در مرحله طرح در کمیسیون اصلی اقتصاد دولت است. هدایت اوایل دی ماه در این خصوص گفت: به محض اینکه مصوبه دولت را بگیریم سریعا عملیات اجرایی مترو را آغاز خواهیم کرد.

  بنابراین گزارش، در سال 1391 عملیات احداث 81 هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس واقع در 17 کیلومتری شرق تهران آغاز شد که به 83 هزار واحد افزایش یافت. طبق آخرین آمار تا کنون  60 هزار واحد تحویل شده و قرار است در اسفندماه 1399 نیز 10 هزار واحد دیگر تحویل شود. مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفته که سایر واحدها در اوایل سال آینده و قبل از اتمام دولت تکمیل می شود. شهر جدید پردیس دارای 12 فاز است که فاز 12 آن اخیرا کلنگ زنی شده است. فازهای یک تا چهار در شهر اصلی، فاز پنج، چهار کیلومتر، فاز هشت، هشت کیلومتر، فاز 9 پنج کیلومتر، فاز 11 شش کیلومتر از شهر اصلی فاصله دارند. پارک فناوری پردیس در فاز شش، ناحیه صنعتی خرمدشت در فاز هفت و فاز 10 این شهر در منتهی الیه شمالی فاز چهار قرار گرفته اند. فاز 12 نیز در پنج کیلومتری شمال شرقی پردیس واقع شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۱۲ ماه پیش
    آرشیو