مدیران خودروعصر اعتبار

هزینه گزاف رهن و اجاره در ولنجک

عصر ساختمان- یافتن خانه با قیمت رهن و اجاره مناسب این روزها به دغدغه بسیاری از شهروندان به ویژه در کلانشهرها تبدیل شده است.

هزینه گزاف رهن و اجاره در ولنجک
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از خبرآنلاین، در پایتخت تامین هزینه و رهن و اجاره برای بسیاری از مستاجران تقریبا کار سختی محسوب می شود و با میزان درآمد اکثر خانواده ها همخوانی ندارد.

  این در حالی است در برخی محلات هزینه رهن و اجاره نجومی بوده و از توان بیشتر افراد جامعه خارج است و فقط افراد خاص و ثروتمند قادر به سکونت در چنین محله هایی هستند؛‌محله هایی که تقریبا واحدهای کوچک متراژ در آنها کمتر یافت می شود و در مقابل بزرگ متراژها فراوانند.

  برای نمونه در ولنجک هزینه رهن یک خانه ویلایی سه طبقه در متراژ 1200 متر برابر است با رهن یک میلیارد تومانی و اجاره ماهانه 100 میلیون تومان.

  موارد عجیب رهن واجاره در محله اعیان نشین ولنجک به این مورد ختم نمی شود بلکه برای رهن یک واحد آپارتمان 550 متری باید 2.5 میلیارد بابت رهن و ماهانه 100میلیون تومان اجاره پرداخت.

  در این محله برای اجاره یک آپارتمان 330متری نیز باید 3میلیارد رهن و ماهانه 5 میلیون تومان اجاره در نظر گرفت.

  همچنین اجاره یک واحد 430 متری با 300 میلیون رهن و اجاره ماهانه 54 میلیون تومان امکان‌پذیر است.

  حداقل میزان اجاره ماهانه در ولنجک را باید مروبوط به آپارتمان 118 متری دانست که ماهانه 4 میلیون تومان است و البته با 450 میلیون رهن.

  هزینه رهن و اجاره در ولنجک

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی