مدیران خودروعصر اعتبار

نقدینگی سازندگان با اوراق سلف تامین می شود؟

انتشار اوراق سلف مسکن در گام نهایی

عصر ساختمان- معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تأمین نقدینگی سازندگان مسکن با انتشار اوراق سلف گفت: اکنون این مشکل وجود دارد که برای بیشتر خانوارها تامین هزینه‌های تهیه یک مسکن دشوار است.

انتشار اوراق سلف مسکن در گام نهایی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، محمود محمودزاده  با اشاره به این‌که انتشار اوراق سلف با هدف کمک به متقاضیان مسکن و  سازندگان طراحی شده است، اظهار کرد: متقاضیان مسکن می‌توانند در چند مرحله نسبت به خرید مسکن یا تامین مسکن اقدام کنند.

  وی ادامه داد:‌ اکنون این مشکل وجود دارد که برای بیشتر خانوارها تامین هزینه‌های تهیه یک مسکن دشوار است، بنابراین خانوارها با پس‌انداز و سرمایه‌گذاری پول خود از طریق خرید اوراق سلف مسکن، می‌توانند در بخشی از سود خرید یک واحد مسکونی سهیم شده و ارزش پول خود را حفظ کنند.

  وی با بیان  این‌که انتشار اوراق سلف و خرید آن توسط مردم در صورت وقوق تلاطم در بازار مسکن باعث حفظ ارزش پول می‌شود، افزود: این روش سرمایه‌گذاری مطمئنی برای متقاضیان واقعی مسکن است که از این طریق متقاضیان می‌توانند اطمینان حاصل کنند که مسائل حاشیه‌ای برای آنها روی نمی‌دهد. چون تمام این مراحل با نظارت سازمان بورس انجام می‌شود و موضوع انتشار اوراق سلف به شکل شفاف از نظر قانونی پیش خواهد رفت.

  معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: با این روش و مشارکت مردم در خرید اوراق سلف نقدینگی مورد نیاز تولیدکنندگان و سازندگان مسکن تأمین خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی