مدیران خودروعصر اعتبار

معاون بنیاد مسکن:

وضعیت زمین ۵۰ درصد متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تعیین تکلیف شد

عصر ساختمان- معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:وضعیت زمین بیش از ۵۰ درصد متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تعیین تکلیف و همچنین جانمایی پروژه‌ها مشخص شد.

وضعیت زمین ۵۰ درصد متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تعیین تکلیف شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایرنا، جواد حق شناس در حاشیه بازدید از سایت های طرح اقدام ملی مسکن در لارستان استان فارس اظهار داشت: بر اساس برنامه راهبردی دولت در زمینه اجرای طرح اقدام ملی مسکن ، از مجموع 400 هزار واحد پیش بینی شده ، تعهد و سهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  138 هزار واحد است.

  وی ادامه داد: تعهد بنیاد مسکن برای ساخت و تحویل این تعداد واحد ، بیشتر در شهرهای زیر 100 هزار نفر و برخی شهرهای بالای 100 هزار نفر جمعیت با توافق وزارت راه و شهرسازی است.

  حق شناس گفت: همچنین تاکنون کارها و  امور فنی و مهندسی بیش از 60 هزار واحد زمین دریافتی از سازمان ملی مسکن توسط کارشناسان و ناظران فنی این نهاد انجام شده است.

  معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ابراز داشت: 25 هزار نفر از افراد و متقاضیانی که فرآیند ثبت نام آنها تایید شده و همچنین فرم مربوط سبز بوده اقدام به واریز وجه به حساب سپرده خود در بانک عامل کرده اند.

  وی، میزان وجه واریزی از سوی این تعداد 25 هزار نفر را نیز رقمی افزون بر 12 هزار میلیارد یال عنوان کرد و گفت: بیش از پنج هزار و 700 واحد از پروژه های طرح اقدام ملی و بنیاد مسکن نیز شروع شده و دارای پیشرفت فیزیکی هستند.

  وی بیان کرد: بیش از 12 هزار واحد در قالب سایت های مربوط به طرح اقدام ملی مسکن نیز در حال انجام کارهای تهیه نقشه و مراحل مقدماتی صدور مجوزها هستند که تعداد سایت های موجود در کشور نیز هم اینک 300 سایت است.

  حق شناس، برخی مشکلات و چالش‌های فرا روی طرح اقدام ملی مسکن را یادآور شد و گفت: برخی بروکراسی‌های اداری و صدور مجوزهای لازم و قانونی برای آغاز عملیات اجرایی و تعیین حرایم زمین‌های واگذار شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، از جمله موانع و مشکلات موجود اجرای این طرح در بسیاری از شهرها به ویژه شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت است.

  وی اضافه کرد: به همیان میزان که اقناع سازی و توجیه منطقی افکار عمومی و روشنگری درست متقاضیان در خصوص مراحل و روند قانونی این طرح باید به نحو مطلوب انجام شود همکاری ، همیاری و حمایت برخی دستگاه ها و سازمان های متولی و اجرایی سهیم  در اجرای این طرح با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضرورتی غیرقابل انکار محسوب می شود.

  حق شناس گفت: با توجه به شرایط موجود آب و هوایی در منطقه و شهرهای جنوبی استان فارس باید مراحل و فرآیند اجرای این طرح در اسرع وقت آغاز شود.

  وی گفت: پیش بینی می شود که با ادامه روند همکاری و تعامل بین بخشی در شهرستان لارستان و استان فارس ساخت و اجرای طرح اقدام ملی مسکن تا نیمه نخست سال آینده به مرحله اسکلت سازی نیز برسد.

  16هزار 666 متقاضی در  استان فارس در طرح اقدام ملی مسکن نام نویسی کرده‌اند که از این تعداد، 6 هزار و 511 نفر از استعلام سه گانه اول عبور کرده‌اند.

  در مجموع در 16 شهر این استان برای 2 هزار و 209 واحد در بانک مسکن افتتاح حساب انجام شده و یک هزار و 989 نفر نیز آورده اولیه خود را معادل حداقل 400 میلیون ریال ارائه کرده‌اند، در مجموع نیز واریزی کل استان فارس هم‌ اکنون معادل 950 میلیارد ریال است.

  بیش از 50 درصد متقاضیان مربوط به طرح اقدام ملی مسکن مربوط به شهرستان لارستان است.

  شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله 378 کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی