مدیران خودروعصر اعتبار

تخریب ۱۰ تا ۸۰ درصدی منازل مسکونی

پیش‌بینی اسکان موقت برای ساکنان مناطق زلزله‌زده

عصر ساختمان- مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان از تخریب ۱۰ تا ۸۰ درصدی منازل مسکونی در مناطق زلزله‌زده استان گلستان خبر داد.

پیش‌بینی اسکان موقت برای ساکنان مناطق زلزله‌زده
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایلنا، «سید رضا قادری» مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان درباره آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده در استان گلستان گفت: خسارت به منازل مسکونی در مناطق زلزله‌زده بین 10 تا 80 درصد است. برق روستای ویرو نیز قطع شده است، اما بیشتر راه‌های روستایی باز است.

  وی ادامه داد: به دلیل اینکه خانه‌‌ها اغلب قدیمی و ناایمن هستند، بر اثر این زمین‌لرزه ترک‌هایی روی دیوار خانه‌ها ایجاد شده و همچنین در مواردی نیز برخی دیوارها تخریب شده است، اما خانه‌ها به صورت کامل تخریب نشده‌اند.

  مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: با توجه به اینکه این ساختمان‌ها نامقاوم هستند، قرار شد با همکاری بنیاد مسکن در خصوص بازسازی این ساختمان‌ها اقدامات لازم انجام شود.

  قادری با اشاره به وقوع یک پس لرزه دیگر در این منطقه گفت: به دلیل اینکه باید برای هر گونه حادثه دیگری نیز آماده باشیم، از مردم خواسته شده تا در مناطق امن قرار داشته و برای اهالی یک از روستاها در مکان دیگری اسکان موقت نیز پیش‌بینی شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی