مدیران خودروعصر اعتبار

پرداخت وام اجاره کمی سرعت گرفت

عصر ساختمان- بر اساس آخرین آمار، پرداخت وام ودیعه مسکن ۱۳۰۰ پرونده در بانک ها تشکیل و ۳۰۰ فقره تسهیلات نیز پرداخت شده است. وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده که تا پایان شهریور تمامی ۳۳۰ هزار نفر واجد شرایط تسهیلات اجاره به بانک‌ها معرفی می‌شوند.

پرداخت وام اجاره کمی سرعت گرفت
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، روند پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن که به دلیل ناآشنایی کارکنان بانک‌ها با سامانه اقدام ملی مقداری کند پیش می رفت و تا چند روز قبل فقط شش فقره تسهیلات پرداخت شده بود مقداری سرعت گرفته و هم اکنون این تعداد به 300 فقره وام رسیده است.

  طبق اعلام محمود محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - از حدود 410 هزار نفری که مدارک خود را برای دریافت وام اجاره بارگذاری کردند 330 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند که از میان واجدان شرایط 54 هزار نفر به بانک ها معرفی شدند. از این تعداد 1300 پرونده در بانک ها تشکیل شده و 300 فقره وام نیز پرداخت شده است.

  به گفته وی، تا پایان شهریورماه تمامی متقاضیان برای دریافت وام ودیعه مسکن به بانک ها معرفی خواهند شد.

  پیش از این و تا روز سوم شهریور ماه فقط شش فقره تسهیلات پرداخت شده بود که پروانه اصلانی - مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی - درباره پایین بودن سرعت پرداخت وام اجاره به ایسنا گفته بود با توجه به اینکه کارکنان شعب مختلف 13 هزار بانک سراسر کشور که درگیر پرداخت کمک ودیعه اجاره مسکن هستند به تازگی با سامانه اقدام ملی مسکن آشنا شده اند روند آموزش این افراد در حال انجام است. امیدواریم فرآیند یادگیری و ورود به کارتابل توسط کارکنان بانک ها به سرعت جلو برود و در روزهای آینده شاهد افزایش پرداخت تسهیلات باشیم.

  محمودزاده نیز در این باره گفته است یکی از شروط اصلی سرعت دادن به پرداخت ودیعه اجاره مسکن این است که متقاضیان هرچه زودتر مدارک موردنیاز را در سامانه tem.mrud.ir بارگذاری کنند تا امکان پالایش و معرفی آنها فراهم شود.

  گفتنی است،  ستاد ملی کرونا به منظور حمایت از مستاجرانی که در بحران کرونا، زندگی آنها با بحران مواجه شده اقدام به حمایت از مستاجران کرده است. رقم ودیعه مسکن برای مستاجران تهران 50 میلیون تومان، برای سایر کلان شهرها 30 میلیون تومان و برای شهرهای کوچک 15 میلیون تومان است. متقاضیان باید بعد از یک سال اصل ودیعه را به بانک بازگرداند و در عین حال سود این تسهیلات 13 درصد تعیین شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی