مدیران خودروعصر اعتبار

فرسودگی ٥۰ درصد شبکه برق تهران/نقص تجهیزات؛یکی از علل خاموشی‌ها

عصر ساختمان- معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق تهران گفت:با افزایش دما و افزایش مصرف برق، میزان خرابی تجهیزات بالا می رود و باعث ایجاد خاموشی در محدوده‌های مختلف می‌شود.

فرسودگی ٥ درصد شبکه برق تهران/نقص تجهیزات؛یکی از علل خاموشی‌ها
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، حمیدرضا منصوری، معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق تهران بزرگ در پاسخ به خبرنگار مهر درباره علت خاموشی‌های پراکنده پایتخت که بعضاً در مواردی شاهد تکرار منظم آن در ساعات روز هستیم، گفت: هر تجهیزی از جمله تجهیزات برقی احتمال معیوب شدن را دارند؛ با افزایش دما و افزایش مصرف برق، نرخ خرابی تجهیزات بالا می‌رود و باعث ایجاد خاموشی در آن محدوده می‌شود.

  وی افزود: میانگین زمان رفع عیب بسته به نوع تجهیز بین یک تا دو ساعت طول می‌کشد بنابراین خاموشی‌های اتفاق افتاده عمدتاً به علت عیب در تجهیزات است.

  این مقام مسؤول درباره راهکار کاهش خاموشی‌ها توضیح داد: خرابی تجهیزات اجتناب ناپذیر است ولی با اجرای برنامه‌های تعمیر و نگهداری می‌توان نرخ خرابی را کاهش داد که این شرکت همه ساله این برنامه را اجرا می‌کند، البته افزایش بی رویه مصرف برق نرخ خرابی را بالا می‌برد.

  منصوری مناطق 3، 2، 22و6 را پرمصرف‌ترین مناطق تهران اعلام کرد و اظهار داشت: امسال با اجرای برنامه‌های پاسخگویی بار وهمراهی مشترکان، پیک بار شهر تهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد نداشته است که جای تشکر از شهروندان دارد.

  معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق تهران بزرگ با اشاره به اینکه ٥۰ درصد از شبکه‌های توزیع برق تهران بالای 30 سال قدمت دارد، گفت: میزان تلفات شبکه توزیع برق تهران ٦.٢ درصد است که جز کمترین تلفات شبکه توزیع برق در کشور به شمار می‌رود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی