مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس اتاق تعاون ایران خبر داد:

راه‌اندازی سه شهرک مسکونی برای جامعه کارگری توسط تعاونی‌ها

عصر ساختمان- رییس اتاق تعاون ایران گفت: قرار است سه شهرک مسکونی برای کارگران با کمک تعاونی‌های مسکن کشور راه‌اندازی کنیم.

راه‌اندازی سه شهرک مسکونی برای جامعه کارگری توسط تعاونی‌ها
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، بهمن عبدالهی امروز 11 خردادماه در مراسم امضای تفاهم‌نامه با وزیر راه و شهرسازی، اظهار داشت: 94 هزار تعاونی در کشور وجود دارد که در حوزه‌های مختلف فعال هستند. در این تعاونی‌ها یک میلیون و 771 هزار نفر مشغول به کار هستند و تعداد ذی‌نفعان نیز به 57 میلیون نفر می‌رسد.

  رئیس اتاق تعاون ایران افزود: 4 هزار تعاونی حمل و نقل داریم که 60 درصد حمل و نقل باری و مسافری کشور در این بخش انجام می‌شود. 12 هزار تعاونی مسکن نیز داریم که 18 درصد از ساخت‌وساز کشور در این بخش است.

  وی ادامه داد: ایجاد یک شغل در کشور به طور میانگین یک میلیارد تومان هزینه در بر دارد اما در بخش تعاون برای ایجاد یک شغل پایدار و مولد به کمتر از 200 میلیون تومان نیاز است. توجه به بخش تعاون برای اشتغال‌زایی هم کاهش بیکاری و هم توسعه مناطق محروم را در پی خواهد داشت.

  عبدالهی گفت: 7 میلیون مرزنشین در 17 استان کشور داریم که همگی عضو تعاونی هستند. این ظرفیت بزرگی است و برای توسعه تعاونی مرزنشینان در حال برنامه‌ریزی با وزارت کشور هستیم.

  وی افزود: در حوزه ساخت‌وساز و بازآفرینی شهری ظرفیت بزرگی در بخش تعاونی داریم که می‌توان از توان آنها استفاده کرد. البته قرار است سه شهرک مربوط به خانه‌های کارگران با کمک تعاونی‌های مسکن کشور راه‌اندازی کنیم.

  رئیس اتاق تعاون ایران اظهار داشت: 147 مرکز اسقاط خودرو مختص بخش تعاون داریم که برای نوسازی می‌توان از آنها استفاده کرد.

  وی تاکید کرد: به طور کلی تعاونی‌ها ظرفیت بالایی در کشور دارند که فقط از بخشی از این ظرفیت استفاده می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی