مدیران خودروعصر اعتبار

هر پاکت ۵۰ کیلویی سیمان ۱۳ هزار تومان است

عصر ساختمان- دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: هر پاکت ۵۰ کیلویی سیمان با قیمت ۱۳ هزار تومان به دست تولید کننده می‌رسد.

هر پاکت ۵۰ کیلویی سیمان ۱۳ هزار تومان است
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، عبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: با شیوع کرونا تولید و صادرات سیمان کاهش داشته است و بیشترین کاهش در تحویل این کالا بوده است. مصالح فروشان هم اکنون فعالیت نمی کنند و ساخت و سازها کاهش یافته است. کرونا نه تنها باعث تعطیلی بسیاری از مشاغل شده بلکه راه صادرات برخی کالا‌ها را نیز دچار مشکل کرده است.

  او بیان کرد: تولید و صادرات سیمان نسبت به فروردین سال گذشته بسیار کاهش داشته است. به دلیل اینکه کشورها در قرنطینه هستند، صادرات این کالا کم شده و امیدوارم به زودی به روال گذشته باز گردیم.

  دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: قیمت سیمان نسبت به گذشته بهتر شده است. قیمت صادرات کلینکر به کمتر از 18 دلار رسیده است. هم اکنون صادرات کلینکر نیز از مرزهای جنوبی اتفاق می افتد و مشکلی در این رویه رخ نداده است.

  شیخان تشریح کرد: هر پاکت سیمان 50 کیلویی در درب کارخانه 11 هزار و 800 تومان با ارزش افزوده است که از قیمت یک پاکت خاک کمتر است که برای کارخانه 10 هزار و 800 تومان هزینه دارد. این کالا پس از طی کردن مراحل هزینه جا به جایی و ... به قیمت 13 هزار تومان به دست تولید کننده می‌رسد.

  دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان بیان کرد: قیمت یک تن سیمان پاکتی که شامل 20 پاکت 50 کیلویی است 217 هزار تومان تمام می‌شود. در سال گذشته سهم صادرات کشور‌های مختلف از سیمان ایران به ترتیب افغانستان 28 درصد، ازبکستان 9 درصد، پاکستان و کویت هر کدام 6 درصد و قزاقستان 4 درصد بوده است.

  این مقام مسئول معتقد است که قیمت سیمان بسیار کم است و باید تدابیری برای آن اتخاذ کرد تا شاهد افزایش نرخ‌ها در این زمینه باشیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی