مدیران خودروعصر اعتبار

زمان ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی در استان تهران اعلام شد

عصر ساختمان- معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران از روز چهارشنبه آغاز می‌شود.

زمان ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی در استان تهران اعلام شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی  با بیان اینکه دور دوم ثبت‌‌نام طرح اقدام ملی مسکن از روز شنبه برای 5 استان صورت گرفت اظهار کرد: متقاضیان تا ساعت 24 روز یکشنبه (هجدهم اسفند) ثبت‌نام کردند و در این مرحله بیش از 90 هزار نفر ثبت‌‌نام انجام دادند.

  ثبت نام بیش از 90 هزار نفر در 5 استان
  او با بیان اینکه امروز ثبت نام در 17 استان انجام می‌شود، افزود: ثبت نام برای متقاضیان این استان‌ها تا ساعت 24 روز سه‌شنبه (20 اسفند) ادامه خواهد داشت.

  محمودزاده با بیان اینکه ثبت‌نام استان تهران در روز چهارشنبه (21 اسفند) انجام می‌شود، افزود: در این دوره استان تهران شامل دو بخش است: بخش اول مربوط به شهرستان‌های استان تهران و بخش دوم مربوط به شهر‌های جدید استان تهران خواهد بود.

  او یاد آور شد: در مرحله اول ثبت‌نام، ریزش‌هایی برای استان تهران ایجاد شده، به دنبال آن ظرفیت‌هایی برای ثبت‌نام مرحله دوم ایجاد شده و البته در تعدادی از شهر‌ها این ظرفیت‌ها افزایش یافته و در تعدادی از شهر‌ها کاهش یافته است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: ظرفیت‌های زیادی برای استان تهران در این مرحله ایجاد شده که در مقایسه با مرحله اول کمتر است.

  محمودزاده توضیح داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا سعی کرده‌ایم ظرفیت‌های ثبت‌نام را افزایش دهیم و متقاضیان در این مرحله دو روز فرصت دارند تا ثبت‌نام را انجام دهند بنابراین استقبال در این مرحله بسیار زیاد بوده است.

  گفتنی است، مرحله دوم ثبت‌نام طرح ملی مسکن در 17 استان از ساعت 10 صبح فردا آغاز می‌شود و تا ساعت 24 روز سه‌شنبه (20 اسفند) ادامه دارد.

  اطلاعیه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به شرح زیر است؛ متقاضیان گروه دوم ثبت‌نام مرحله دوم طرح اقدام ملی در شهر‌های دارای ظرفیت ثبت‌نام در استان‌های (ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، یزد، لرستان، هرمزگان، همدان، مازندران، گیلان و گلستان) می‌توانند از ساعت 10 صبح روز دوشنبه 19 اسفند تا ساعت 24 روز سه‌شنبه 20 اسفند با مراجعه به سامانه ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن (به آدرس tem.mrud.ir) نسبت به ثبت‌نام در این طرح اقدام کنند.

  متقاضیان ثبت‌نام در مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن می‌توانند در ظرف زمانی فوق با مراجعه به سامانه بدون محدودیت در ظرفیت، ثبت‌نام کنند. پس از اتمام زمان ثبت‌نام و پایان پالایش متقاضیان بر اساس شرایط استفاده از طرح، متقاضیان نهائی با لحاظ شاخص‌هایی همچون تعداد افراد تحت تکفل، سن سرپرست خانوار، مدت زمان ازدواج و... اولویت‌بندی و انتخاب می‌شوند.

  افرادی که در مرحله اول، ثبت‌نام نموده و به‌عنوان متقاضی اولیه پیامک احراز شرایط را دریافت کرده‌اند چنانچه در بازه زمانی اعلام‌شده، انصراف خود را در سامانه ثبت کرده باشند، می‌توانند در این مرحله ثبت‌نام کنند.

  متقاضیانی که نسبت به عدم احراز شرایط در مرحله اول ثبت‌نام اعتراض کردند، چنانچه حائز شرایط تشخیص داده شوند، نیازی به ثبت‌نام مجدد نداشته و در فرایند قبلی ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن قرار می‌گیرند.

  در شهر‌هایی که در مرحله اول و دوم ثبت‌نام قرار نداشته‌اند، در صورت تأمین زمین در مراحل بعدی در این شهر‌ها نیز ثبت‌نام انجام می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی