مدیران خودروعصر اعتبار

اعلام اسامی واجدین شرایط مسکن فرهنگیان

عصر ساختمان- مدیرکل تعاون و پشتیبانی از اعلام واجدین شرایط اولیه برای استفاده از تأمین مسکن فرهنگیان، از طریق سامانه مسکن فرهنگیان maskan.medu.ir خبر داد.

اعلام اسامی واجدین شرایط مسکن فرهنگیان
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از میزان، گودرز کریمی‌فر گفت: تعداد متقاضیان شاغل و بازنشسته دریافت مسکن در سراسر کشور، 309 هزار نفر است که از این تعداد، 75 هزار و 984 نفر، واجد شرایط شناخته شده‌اند.

  مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش، فرآیند استعلام را جهت تشخیص واجدین شرایط، استعلام 4 گانه از وزارت راه و شهرسازی، برای کنترل فرم (ج) و استعلام از سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور، بابت دارا بودن سند مالکیت فردی و همچنین استعلام از سازمان ثبت‌احوال کشور، مبنی بر احراز هویت فردی و نیز استعلام از بانک مسکن، جهت دریافت تسهیلات یارانه‌ای اعلام و مبنای پالایش، پیرایش و ویرایش متقاضیان مسکن را در فرآیند مذکور، عنوان کرد.

  کریمی فر افزود: 145 هزار و 516 نفر از متقاضیان مسکن فرهنگیان، فاقد شرایط اولیه دریافت مسکن برابر استعلام‌های صورت گرفته شناخته شده‌اند و 87 هزار و 746 نفر از فرهنگیان شاغل و بازنشسته، در خود اظهاری اطلاعات اولیه که در سایت مسکن فرهنگیان maskan.medu.ir بوده است، دچار خطای ثبت اطلاعات شده‌اند و قابلیت استعلام نداشته‌اند که این افراد می‌توانند، دوباره و با دقت بیشتر، اطلاعات اولیه را یک‌بار دیگر در سامانه مذکور که تا پایان هفته، فعال خواهد شد مبادرت به ثبت اعتراض کنند.

  کریمی فر خاطرنشان کرد: تا تاریخ 6 اسفندماه کلیه اطلاعات پالایش‌شده در سامانه مسکن فرهنگیان maskan.medu.ir بارگذاری و کلیه افراد با ارائه کد ملی می‌توانند از نتایج اولیه، مطلع شوند.

  شایان‌ذکر است، تأمین 170 هزار واحد مسکونی برابر تفاهمنامه فی‌مابین با وزارت راه و شهرسازی با اولویت جامعه هدف و به‌تدریج در طی 3 سال، برای فرهنگیان فاقد مسکن، عملیاتی و تحویل واجدین شرایط می‌شود.

  شایان‌ذکر است، تفاهمنامه ساخت 170 هزار واحد مسکونی ویژه فرهنگیان با وزارت راه و شهرسازی در 7 ماده تهیه، تدوین و تنظیم‌شده است و به امضای دو وزیر رسیده است و مدت اجرای این تفاهمنامه 3 سال یعنی تا آبان 1401 است. از شرایط شرکت در این طرح، متقاضیان و افراد تحت تکفل آنها باید فاقد زمین یا واحد مسکونی باشند و از امکانات دولتی مانند زمین، واحد مسکونی، تسهیلات یارانه‌ای خرید و احداث مسکن استفاده نکرده باشند یا به‌عبارت‌دیگر فرم ج در استعلام از سامانه مربوطه راه و شهرسازی سبز باشد.

  متقاضی باید متأهل یا سرپرست خانوار باشد و زنان خودسرپرست مشروط به داشتن 35 سال سن می‌توانند در زمره متقاضیان قرار بگیرند. همچنین فرد متقاضی باید حداقل دارای پنج سال سکونت متوالی در شهر مورد تقاضا باشد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه عصر ساختمان
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو