مدیران خودروعصر اعتبار

اسکان موقت ۲۰۰۰ خانوار در اثر وقوع زلزله

عصر ساختمان- معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: با توجه به زلزله ۵.۷ ریشتری امروز در شهرستان خوی هزار واحد مسکونی بین ۵۰ تا ۷۰ درصد خسارت دیده و از امشب حدود ۲۰۰۰ خانوار اسکان موقت داده می‌شوند.

اسکان موقت ۲۰۰۰ خانوار در اثر وقوع زلزله
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، محمد فرید لطیفی معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور درباره آخرین اقدامات صورت‌گرفته در رابطه با زلزله 5.7 ریشتری صبح امروز که در عمق 6 کیلومتری در شهرستان خوی اتفاق افتاد اظهار داشت: 15 هزار نفر متأثر از این زلزله شدند و بلافاصله تیم‌های ارزیاب هلال احمر، اروژانس و بنیاد مسکن به محل حادثه اعزام شدند.

  وی گفت: هزار واحد مسکونی بین 50 تا 70 درصد خسارت دیده است، 75 نفر مصدوم شدند که از این تعداد 10 نفر بستری هستند و مابقی از مراکز درمانی مرخص شده‌اند.

  وی گفت: 43 روستا متأثر از این زلزله شده است و حدود 2000 خانوار که امیدواریم تعداد آنها کمتر هم شود اسکان موقت داده خواهد شد و چادر در بین این خانواده‌ها توزیع می‌شود.

  معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت: از زمان وقوع حادثه تاکنون به صورت میانگین هر ساعت یک پس‌لرزه رخ داده که این پس‌لرزه‌ها بعد از وقوع زلزله طبیعی است.

  وی تأکید کرد: تاکنون مورد فوتی در اثر این حادثه گزارش نشده است و از سال‌های گذشته واحدهای مسکونی این منطقه تحت پوشش بیمه قرار گرفته بودند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی