مدیران خودروعصر اعتبار

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد:

گام مدیریت شهری در کنار وزارت بهداشت برای کاهش نگرانی‌های ویروس کرونا

عصر ساختمان- نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم بهره گیری شرکت شهر سالم از تمام ظرفیت‌ها و امکانات خود در جهت مقابله با ویروس کرونا گفت: مدیریت شهری در کنار وزارت بهداشت در جهت کاهش نگرانی‌ها گام برمی‌دارد.

گام مدیریت شهری در کنار وزارت بهداشت برای کاهش نگرانی‌های ویروس کرونا
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، ابراهیم امینی در آغاز جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی از برگزار کنندگان انتخابات قدردانی کرد و به منتخبین راه یافته به مجلس شورای اسلامی تبریک گفت.

  وی افزود: همانطور که قانون اساسی مهمترین وظایف نمایندگان را پیش بینی کرده و آن را به عنوان قسم نامه راه یافتگان به مجلس باید رعایت کنند، رعایت امانت در وظایفشان و حفظ حقوق ملت و پایبندی به خدمت به مردم مهم است.

  امینی ادامه داد: باید نمایندگان مردم استقلال و آزادی مردم و تامین مصالح آنها را در نظر بگیرند به ویژه در شرایط خاصی که امروز از نظر اقتصادی به سر می‌بریم و مردم با تنگناهای بسیاری مواجه هستند و در عرصه سیاست خارجی نیاز به تدبیر داریم.

  وی تاکید کرد: مشکلات داخلی و خارجی در کشور به هم آمیخته هستند لذا امیدواریم نمایندگان منتخب در مجلس این رسالت را به انجام برساندند.

  نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران  که امروز در غیاب محسن هاشمی ریاست صحن علنی را برعهده دارد در ادامه صحبت‌های خود به 7 اسفند که به نام روز وکیل نامگذاری شده است اشاره کرد و افزود: در سال 1331 لایحه استقلال کانون وکلا با پافشاری محمد مصدق به تصویب رسید و هفتم اسفند روز وکیل نامگذاری شده لذا به همه وکلا که رسالت خود را دفاع از حق و جلوگیری از ظلم می‌دانند تبریک می‌گویم.

  وی افزود: بسیاری از وکلا که دفاع از حقوق شهر را رسالت خود می‌دانند امیدواریم در کار خود موفق باشند و استقلال وکلا برای این که بی طرفانه در پرونده‌ها حضور پیدا کنند بیشتر و بهتر از گذشته مشاهده شود.

  امینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به پنجم اسفند روز خواجه نصیرالدین طوسی که به نام روز مهندس نامگذاری شده را نیز به فرهنگ دوستان و مهندسین تبریک گفت و افزود: نکته مهم دیگری که وجود دارد بحث نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا در کشور است. متاسفانه کابوسی که در فضای مجازی و رسانه‌ها مداوم مسئولین را مخاطب قرار می‌داد که نهایت تلاش خود را داشته باشند متاسفانه به حقیقت پیوست و این ویروس وارد کشور شد و آمار قابل توجهی از مبتلایان به این بیماری در کشور را شاهد هستیم.

  وی ادامه داد: امیدواریم وزارت بهداشت مسئله را به عنوان مهمترین موضوع در دستور کار خود قرار دهد تا سلامت شهروندان تامین شود. مدیریت شهری نیز در کنار وزارت بهداشت تلاش خواهد کرد تا از نگرانی‌ها کاسته شود به ویژه در جابجایی مسافرین از طریق مترو، اتوبوس و تاکسی در شهر که برعهده مدیریت شهری است تلاش می‌کنیم تا بتوانیم راهکارهایی که از شیوع این بیماری در حمل و نقل عمومی جلوگیری می‌کنند را در دستور کار قرار دهیم.

  وی تاکید کرد: شرکت شهر سالم نیز باید با بهره گیری از تمام امکانات و ظرفیت خود در این مسیر اقدامات موثر را انجام دهد و سازمان زیباسازی نیز در جهت آگاهی و رشد فرهنگی شهروندان برای مقابله با این ویروس کمک کند.

  نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران  در بخش دیگری از صحبت‌های خود و خطاب به شهردار تهران که در این جلسه حاضر شده است گفت: قبل از ورود به بحث بودجه لازم است که شهردار تهران در خصوص اقدامات شهرداری در جهت مقابله با ویروس کرونا گزارشی را ارائه دهد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی