مدیران خودروعصر اعتبار

ساخت ۵۰ هزار مسکن با قیمت زمین نزدیک به صفر برای محرومان

عصر ساختمان- رئیس هیئت مدیره مرکز عمران ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از ساخت ۵۰ هزار واحد در قالب طرح ملی مسکن با قیمت زمین نزدیک به صفر برای محرومان خبر داد.

ساخت ۵۰ هزار مسکن با قیمت زمین نزدیک به صفر برای محرومان
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، علی‌اکبر محرابیان با اشاره به این‌که برنامه‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بر پایه اشتغالزایی، محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی پایه‌گذاری شده است،‌ اظهار کرد: این برنامه‌ها شامل سرفصل‌هایی از جمله کارآفرینی، توسعه فضاهای آموزشی، کمک به ارتقای سطح سلامت، ارائه خدمات بیمه‌ای و مالی به محرومان، ساخت مسکن،‌پروژه‌های زیربنایی، رشد و تقویت اقتصاد دانش‌بنیان، مشارکت در تأمین لوازم توانبخشی و... است.

  وی با بیان این‌که در بخش توانمندسازی اقتصادی 30 هزار طرح به ارزش 72 هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی 360 هزار نفری اجار شده یا در حال اجراست، ادامه داد:‌در بخش زیربنایی 34350 طرح با مبلغ 2000 میلیارد تومان اجرا شده که شامل ساخت 1770 مدرسه، 1100 باب مسجد و حسینیه، 15 مرکز درمانی و مرکز درمان سرطان و ساخت 30 هزار مسکن برای محرومان است.

  وی افزود: مجموع کل خدمات ارائه شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام بیش از 60 هزار طرح به مبلغ 78 هزار میلیارد تومان با اشتغالزایی مجموع 460 هزار نفری است.

  رئیس هیئت مدیره مرکز عمران ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در ادامه با ساخت مسکن ارزان‌قیمت در قالب طرح ملی مسکن برای محرومان اشاره و تصریح کرد: در این مرحله ساخت 50 هزار واحد مسکونی در دستور کار قرار گرفته است. در این زمینه برای تأمین تسهیلات با بانک مسکن قرارداد امضا شده و با کارگروه مشترک با وزارت راه و شهرسازی جلساتی را برگزار کرده‌ایم.

  محرابیان با اشاره به این که این تعداد واحد مسکن ملی در 31 استان کشور اجرا می‌شود،‌گفت:‌تاکنون برای 15100 واحد تأمین زمین شده و 34900 واحد فاقد زمین هستند.

  وی بیان کرد:‌ زمین 8600 واحد را وزارت راه تأمین کرده و تا مرحله معرفی قراردادهای اجاره 99 ساله پیش رفته است، اظهار کرد: علاوه بر این ستاد اجرایی فرمان امام برای 6500 واحد زمین با قیمت نزدیک به صفر را تأمین کرده است. پس از دوره ساخت قیمت زمین با 3 سال تنفس طی 36 ماه به صورت اقساط پلکانی بدون یک ریال سود دریافت می شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه عصر ساختمان
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو