مدیران خودروعصر اعتبار

پایش مستمر ۱۲۰ گود پرخطر در تهران

عصر ساختمان- مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی شهرداری تهران از پایش مداوم گودهای پایتخت خبر داد و گفت: ۱۲۰ گود پرخطر در شهر وجود دارد که به‌صورت مستمر کنترل خواهد شد.

پایش مستمر ۱۲۰ گود پرخطر در تهران
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹:۰۰

     به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا ، مهدی صالحی درباره وضعیت گودهای پایتخت با بیان اینکه بررسی‌های شهرداری تهران نشان داده که 318 گود در تهران وجود دارد که عملیات اجرایی در آن انجام نمی‌شود، اظهار کرد: از این میان 120 گود با خطر بالا شناسایی شده است که به‌صورت مداوم این گودها پایش و رصد می‌شود.

    وی با بیان اینکه گودهای تهران تنوعی از مشکلات دارند و نمی‌توان یک علت خاص را برای رها شدن آنها عنوان کرد، گفت: این گودها برای اجرای پروژه‌های ساختمانی ایجاد شده‌اند؛ اما ممکن است در میان راه مالک با مشکلات حقوقی یا بحران‌های مالی یا مسائل دیگر روبه‌رو شود به همین دلیل عملیات ساخت‌وساز در این گودها انجام نمی‌شود و عمدتا این گودها تنوعی از مشکلات را دارد. وی با بیان اینکه گود رها شده به این معنا که نظارتی بر آن اعمال نشود، در تهران وجود ندارد، ادامه داد: علاوه بر شهرداری تهران، سازمان نظام مهندسی نیز به‌صورت مداوم وضعیت گودهایی را که عملیات اجرایی در آنها انجام نمی‌شود پیگیری می‌کند، اما واقعیت این است که تا زمانی که این گودها به تراز صفر نرسند خیال ما راحت نمی‌شود و باید آنها را به‌صورت مداوم پایش کنیم. صالحی در پاسخ به این سوال که چرا برخی از این گودهای پرخطر پر نمی‌شوند، اظهار کرد: واقعیت این است که پر کردن یک گود راه‌حل قطعی رفع خطر نیست؛ چرا که شرایط هر گود متفاوت است و باید دستورالعمل‌های رفع خطر بسته به شرایط هر گود باشد. بنابراین حتی پر کردن گود با خاک اگر بدون رعایت شرایط کلی گود باشد می‌تواند خطرسازتر شود و البته دقت داشته باشید که رقم‌های زیادی برای پر کردن گودها باید صرف کرد و شاید پر کردن گودها، از بودجه عمرانی یک سال شهرداری نیز بالاتر برود.

    به گفته وی، پایش انجام شده نشان می‌دهد بیشترین گودها در مناطق یک تا 5، 18 و 22 واقع شده‌اند.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی