مدیران خودروعصر اعتبار

حبیب‌زاده خبرداد:

تحقق محله محوری در بودجه با مشارکت شورایاران

عصر ساختمان- نائب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران از تحقق محله محوری در بودجه با مشارکت شورایاران خبر داد.

تحقق محله محوری در بودجه با مشارکت شورایاران
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از مهر، افشین حبیب زاده در نشست با دبیران کارگروه‌های تخصصی عمران شورایاری مناطق 22 گانه که به منظور بررسی پیشنهادات شورایاران در خصوص بودجه سال آینده شهرداری برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه لایحه بودجه سال 1399 شهرداری تهران هفته گذشته به شورای اسلامی شهر تهران ارائه شد، از کارشناسان کمیته عمران خواستم ضمن بررسی این لایحه، نظرات و پیشنهادات خود را در ارتباط با پروژه‌های عمرانی ارائه دهند. به محض بررسی لایحه از سوی کارشناسان، از دبیران کارگروه‌های تخصصی عمران شوارایاری مناطق نیز دعوت شد تا پیشنهادات خود در این حوزه را ارائه کنند.

  نایب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه با بررسی پیشنهادات در صورتی که پروژه‌ای در بودجه پیش بینی نشده باشد، ظرفیت و گنجایش منطقه برای افزودن پروژه جدید مورد بررسی کارشناسی قرار می‌گیرد، اظهار کرد: بودجه سال آینده، از 18 هزار میلیارد تومان اولیه سال 97 به سی هزار میلیارد تومان افزایش یافته که حدود 65 درصد افزایش دارد. که این در بودجه مناطق تأثیر خواهد شد.

  وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال 1398 برای بخش عمرانی حدود 700 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که با رایزنی صورت گرفته با سایر اعضای شورا، آنها با پیشنهاد بنده برای افزایش 600 میلیارد تومانی و رساندن بودجه عمرانی به حدود هزار و سیصد میلیارد موافقت کردند که این امر موجب انجام و افتتاح بسیاری از پروژه‌ها همچون جمع اوری آب‌های سطحی، اجرای زیرگذر استاد معین و پل گیشا و بزرگراه‌های رستگاری و بروجردی و مجموعه فرهنگی برج طغرل و غیره شد.

  حبیب زاده با بیان اینکه باتوجه به افزایش چشمگیر رقم بودجه، پروژه‌هایی با محوریت محلات انجام خواهد شد، افزود: پس از شناسایی پروژه‌ها در سطح محلات، عدد آن در قالب بودجه در نظر گرفته شده و سهم هر محله از آن مشخص خواهد شد.

  رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران به فعالیت‌های نظارتی شورایاران پرداخت و گفت: از مهم‌ترین وظایف شورایاران نظارت بر حوزه مدیریت شهری در محلات خودشان است. نظارت مورد نظر در بخش عمرانی بیشتر بحث فنی در خصوص بررسی میزان پیشرفت فیزیکی و مشکلات فنی پروژه است و از این رو راحت تر می‌توانید با عوامل اجرایی تعامل کنید.

  حبیب زاده از دبیران کارگروه تخصصی عمران شورایاری خواست مشکلات فنی پروژه‌ها را به شورای اسلامی شهر تهران اعلام کنند و با اشاره به حواشی پیش آمده در افتتاح زیرگذر استاد معین، اظهار کرد: کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران در جریان درخواست شهروندان و اعضای شورایاری منطقه برای دو طرفه کردن این زیرگذر نبود. اگر درخواستی به شورا ارائه می‌شد قطعاً از سوی کمیسیون عمران جلسه‌ای را به منظور بررسی آن با حضور پلیس راهور، شهرداری و شورایاری منطقه برگزار می‌کردیم و در نهایت تصمیم گیری می‌کردیم.

  عضو ستاد هماهنگی شورایاری‌ها به تشریح نحوه ارتباط اعضای شورایاری مناطق با شهرداری پرداخت و گفت: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر، 17 اختیار برای شورایاری درنظر گرفته شده که هرگونه مکاتبه برخلاف آن 17 اختیار باطل است و کسی نمی‌تواند مانع فعالیت شورایاری‌ها در راستای آن اختیارات شود. در صورتی که در روند کار با مشکلی مواجه هستید آن را اطلاع دهید تا کار از مسیر دیگری پیش رود چراکه هیچ بن بستی وجود ندارد. البته باید در نظر داشت که می‌توان بخش عمده کار را از طریق همان کارگروه‌های منطقه که با حضور معاونین شهردار برگزار می‌شود، پیگیری کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه عصر ساختمان
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو