مدیران خودروعصر اعتبار

دبیر انجمن انبوه‌سازان قم :

پیش‌بینی قیمت مسکن تا پایان سال ۹۸

عصر ساختمان- دبیر انجمن انبوه‌سازان قم می‌گوید: در سه ماهه سال ۹۹ طبق گفته فعالان بازار قیمت رهن و اجاره مسکن در بعضی از نقاط تهران به بیش از ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت.

پیش‌بینی قیمت مسکن تا پایان سال ۹۸
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از تجارت نیوز، دبیر انجمن انبوه‌سازان قم در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت مسکن در شب عید گران خواهد شد؟گفت: طبق گزارش‌ها در دی ماه سال 98 متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 138.1 میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل 40.9 درصد افزایش یافته است. با این حال به نظر می‌رسد قیمت مسکن در شب عید تغییری نخواهد کرد و همین رویه تا پایان شب عید ادامه خواهد داشت.

    محمدعلی ربانی درباره قیمت رهن و اجاره مسکن در سال آینده اظهار کرد: در سه ماهه سال 99 طبق گفته فعالان بازار قیمت رهن و اجاره مسکن در بعضی از نقاط تهران به بیش از 30 درصد افزایش خواهد یافت؛ این در حالی است که در نقاط متوسط و ضعیف شهر نیز قیمت رهن و اجاره تا 30 درصد رشد خواهد کرد.

    او افزود: افزایش قیمت رهن و اجاره مسکن در شش ماهه دوم سال در قیمت خانه نیز اثرگذار است و با افزایش قیمت مسکن در سال 99 شاهد خروج از رکود خواهیم شد. آنچه مورد بحث این است که هر ساله سیاست‌های پولی و مالی دولت در حوزه نرخ تسهیلات و سپرده‌های بانکی بر قیمت خانه و حوزه اقتصاد مسکن اثرگذار بوده است. چنانچه برای سال آینده دولت بتواند سیاست‌های منسجم و مفیدی را در این حوزه اتخاذ کند قطعا مسکن از رکود خارج و تولید مسکن افزایش خواهد یافت.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی