مدیران خودروعصر اعتبار

عکس‌برداری از حریم تهران آغاز شد

عصر ساختمان- مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران گفت: عکس‌برداری از حریم و تهیه مدل سه بعدی از تهران در دست انجام است.

عکس‌برداری از حریم تهران آغاز شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، «محمد فرجود» این موضوع را روز شنبه در آیین رونمایی از سامانه یکپارچه هوشمند حریم شهر تهران عنوان کرد .

  وی گفت: عکس‌برداری و تهیه مدل سه بعدی و نقشه پایه از حریم دیگر اقدامات بوده است این عکس‌برداری دقیق اهمیت زیادی دارد و عکس‌برداری از حریم برای بار اول انجام خواهد گرفت.

  فرمود افزود: چندی پیش موضوع گام اول هوشمند سازی شهر تهران با دستور معاون شهردار تهران آغاز شد.

  وی خاطر نشان کرد:  بحث حریم بسیار مهم است و باید مدیریت شود زیرا شامل حاشیه نشینی و تراکم جمعیتی در نقاط مختلف تهران می شود.

  مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران عنوان کرد: اطلاعات زیادی برای پایش حریم شهر تهران نداریم و لازم است سامانه ای برای کنترل حریم وجود داشته باشد.

  وی درباره تخلفات در حریم هم گفت: موضوع تخلفات حریم موضوعی جدی است که در بستر سامانه یکپارچه مکانی حریم، ساماندهی خواهد شد و  این سامانه می‌تواند برای آینده تهران اطلاعات لازم را جمع آوری کند.

  وی ادامه داد: سامانه جامع مدیریت و کنترل شهرداری و سرویس های مرتبط با نام سرنا از جمله بحث حریم بان و شهربان در این میان دیگر اقدامات برای مقابله با تخلفات است.

  مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران بیان کرد: امروزه موضوع حریم به بحث شهرسازی هوشمند تاکید دارد که امیدواریم در سال 99 هر چه بیشتر بتوانیم به سمت هوشمند سازی و مدیریت یکپارچه برویم .

  «حمید موسوی» شهردار منطقه یک تهران به نمایندگی از 11 شهرداری که دارای حریم هستند، در این آیین سخن گفت.

  وی گفت: بر اساس قانون حریم، حریم نقاط بلافصل پیرامون محدوده شهر است که نظارت و کنترل شهرداری در آن ضرورت دارد و از مرز تقسیمات کشوری شهرستان و بخش مربوط تجاوز نکند .

  موسوی افزود: در طرح جامع حریم پنج هزار و 18 کیلومتری داریم که فرمانداری ها و شهرداری ها به آن اعتقادی ندارند.

  موسوی تاکید کرد: اگر مردم در ترافیک اطراف شهر می مانند به این دلیل است که ما حریم ها را تجهیز نکردیم .

  به گفته شهردار منطقه یک، نیازمند مدیریت یکپارچه در حریم هستیم .

  شهرداران پروژه توریستی تفریحی در حریم تهران تعریف کنند
  «مجتبی شکری» مدیر کل حریم شهر تهران هم در مراسم رونمایی از سامانه یکپارچه هوشمند حریم شهر تهران اظهار داشت: برخی از سامانه‌های افتتاح شده،  خروجی خاصی ندارند اما سامانه هوشمند حریم تهران اینگونه نیست و خروجی همه دیتاها را می‌توانیم تحلیل کنیم.

  وی ادامه داد: این سامانه شامل مجوزهای صادره از سوی مناطق بوده و تغییر کاربری‌های قبل و بعد از سال 74 در آن ثبت خواهد شد.

  شکری ادامه داد: این سامانه می‌تواند در سناریوهای مختلف آینده پژوهی به مدیریت شهری کمک کند.

  وی تاکید کرد: وقتی بتوانیم داده‌های موجود را تحلیل کنیم می‌توانیم روش‌های بهتری در امور به کار بگیریم.

  مدیر کل حریم شهر تهران عنوان کرد: توقع بنده از شهرداران مناطق این است که حداقل یک پروژه توریستی تفریحی ایجاد کنند، چرا که اگر حداقل 10 یا 11 مرکز توریستی خدماتی و تفریحی داشته باشیم اقدام شایسته‌ای است و نتایج مثبتی در پی دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی