مدیران خودروعصر اعتبار

صدور شناسنامه فنی ملکی با اجماع مسؤولان ساخت‌وساز

عصر ساختمان- رئیس جدید سازمان نظام مهندسی تهران با تأکید بر اینکه با امضاءفروشی مهندسان ناظر مقابله خواهد شد، گفت: تا زمانی که تمام حلقه‌های تأثیرگذار در ساخت‌وساز به اجماع نهایی نرسند نمی‌توان شناسنامه فنی ملکی را گسترش داد.

صدور شناسنامه فنی ملکی با اجماع مسؤولان ساخت‌وساز
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از فارس، سعید سعیدیان در پاسخ به این سؤال که همواره رؤسای سابق سازمان نظام مهندسی بحث برخورد و مقابله با امضاءفروشی مهندسان ناظر را مطرح می‌‌کردند و در برخی موارد آن را رد می‌کردند، گفت: اتفاقاً برای برخورد با این موضوع برنامه‌های ویژه‌ای داریم و جزء برنامه‌های اصلی خواهد بود.

  سعیدیان در پاسخ به این سؤال که برای بالا بردن کیفیت ساخت‌وساز چه باید کرد، گفت: یکی از مواردی که باید همواره به آن توجه کرد این است که باید ساختمان‌ها نیز همانند هر محصول و کالایی دارای شناسنامه و استاندارد باشند.

  وی افزود: قطعاً شناسنامه فنی ملکی نشان خواهد داد تا یک ساختمان از صفر تا 100 چگونه و توسط چه افرادی و چه مصالح ساختمانی تکمیل شده است.

  رئیس جدید سازمان نظام مهندسی استان تهران ادامه داد: صدور شناسنامه فنی ملکی در قانون تأکید شده است پس برای گسترش این برنامه باید به صورت جدی مسؤولان تأثیرگذار در ساخت‌وساز مثل وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها به اجماع در این خصوص برسند.

  به گفته وی، در حال حاضر شناسنامه فنی ملکی به صورت بسیار محدود در حال صدور است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی