مدیران خودروعصر اعتبار

تفاهم‌نامه هوانیرو با شهرداری برای امدادرسانی به مردم در زمان حادثه

عصر ساختمان- رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران کشور از تفاهم‌نامه هوانیرو با شهرداری برای امدادرسانی به مردم در زمان حادثه با دستور رئیس جمهور خبر داد.

تفاهم‌نامه هوانیرو با شهرداری برای امدادرسانی به مردم در زمان حادثه
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از فارس، اسماعیل نجار رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران کشور در آیین بهره برداری از طرح مشارکت شهرداری تهران و سازمان اورژانس کل‌کشور در ساماندهی خدمات فوریت‌های پزشکی در شهر تهران صبح امروز با حضور پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور، پیروز حناچی شهردار تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد گفت: تسلیت می گویم حوادث گوناگون هفته گذشته را به ملت ایران که واقعا هفته سختی را پشت سر گذاشتیم.

  وی ادامه داد: باید از شهردار تهران و کولیوند تشکر کرد که با همدلی و دست به دست هم دادن چنین پروژه ای را در جهت رسیدگی بهتر به افراد نیازمند درمان پیش بردند.

  نجار افزود: در رابطه با حوادث تهران باید این را بگوییم که اگر در این شهر یک زلزله ریشتر بالا بیاید حتما دو میلیون نفر تحت تاثیر مستقیم این حادثه قرار خواهند گرفت.

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: این در حالی است که هشت میلیون نفر باقی مانده قطعا و یقیقنا تحت تاثیر غیرمستقیم قرار خواهند گرفت برای مثال یک بارش برف را در نظر بگیرید یا یک تصادف زنجیره ای را.

  وی تصریح کرد: رفتارهای ما در حوزه ترافیک هم رفتارهای خوبی نیست برای مثال زلزله ملارد را نگاه کنید که چه اتفاقی افتاد. همه به سمت ماشین های مان رفته و به خیابانها آمدیم.

  نجار ادامه داد: حالا تصور کنید ریزش ناشی از زلزله داشته باشیم و ترافیک هم چاشنی آن بشود که دیگر امداد رسانی حتما ممکن نخواهد بود مگر اینکه از امداد هوایی استفاده کنیم.

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: تلاش می کنیم باند دوشان تپه در خیابان دماوند و باند قلعه مرغی هر دو حفظ شوند و به پد بالگرد اورژانس هوایی اختصاص پیدا کند تا بتوان در زنان وقوع حادثه کار جدی انجام داد.

  وی ادامه داد: اخیرا با دستور رییس جمهور با هوانیرو دیداری داشتیم و درخصوص امدادرسانی به مردم در زمان بروز حوادث و بحران به تفاهماتی در این حوزه رسیدیم.

  نجار افزود: یکی دیگر از مشکلات ما بحث امداد رسانی جاده ای است که امروز چندین سازمان در آن نقش آفرینی می کنند و یک ماموریت دارند و همه سر صحنه حادثه می آیند اما آنجا ماشین آتش نشانی وجود ندارد و ماشین می سوزد و هموطنان هم در آن می سوزند.

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: یکی دیگر از مشکلات ما این است که در این گونه حوادث تعداد جان باخته به جا می ماند در حالی که نه اورژانس و نه هلال احمر حاضر نیستند با آمبولانس های خود جان باختگان را جا به جا کنند.

  وی تصریح کرد: باید برای این دو مشکل یعنی حمل متوفیان در جاده ها و وجود ماشین آتش نشانی فکری کرد تا این مشکلات هم برطرف شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۳ ماه پیش
  آرشیو