مدیران خودروعصر اعتبار

مهار آتش سوزی چهارراه استانبول دو ساعت به طول انجامید

عصر ساختمان-آتش سوزی انبار و تولیدی لباس و کفش در حوالی چهارراه استانبول، با مداد امروز با تلاش ۸۰ آتش نشان تهران مهار و خاموش شد.

مهار آتش سوزی چهارراه استانبول دو ساعت به طول انجامید
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از میزان، به دنبال وقوع این آتش سوزی، شاهدان این حادثه ساعت 5:42 دقیقه صبح امروز در تماس با سامانه 125، از آتش نشانی کمک خواستند که بلافاصله آتش نشانان ایستگاه‌های ا، 2، 3، 4، 18، 46، 118 و گروه‌های امداد و نجات 1 و 9 به همراه دو بالابر، دو خودرو حامل دستگاه‌های تنفسی و تانکر آب راهی محل حادثه در خیابان جمهوری اسلامی، بعد از چهارراه استانبول، ضلع شرقی ساختمان پلاسکو شدند.

  بر اساس این گزارش، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران به اتفاق جمعی از مدیران شهرداری همچنین مهدی داوری مدیر عامل و واحد کیانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران در محل حادثه حاضر شده و بر چگونگی عملیات نیرو‌های آتش نشانی نظارت داشتند.

  واحد کیانی معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به این که محل حادثه یک مجموعه تجاری دو طبقه با سقف شیروانی بود، افزود: طبقه اول این ساختمان به تعداد 10 تا 12 باب انواع فروشگاه‌های لباس و کفش و طبقه دوم آن انبار‌های لباس و پوشاک‌های مردانه و زنانه و همچنین تعدادی کارگاه تولیدی لباس و کفش بود که آتش سوزی از داخل طبقه دوم آغاز شد و سپس به زیر شیروانی سرایت کرد.

  وی افزود: نیرو‌های آتش نشانی بلافاصله پس از قطع برق ساختمان و کشیدن لوله‌های آبدهی از سه جهت به این آتش سوزی حمله ورشده و علاوه بر جلوگیری از پیشروی آتش و گسترش آن به فروشگاه‌های طبقه اول، مشغول خاموش کردن کامل این آتش سوزی شدند.

  کیانی درادامه تصریح کرد: گروهی ازآتش نشانان برای دسترسی به کانون حریق با نردبان‌های دستی به طبقه دوم رفته و با استفاده از چندین رشته لوله آبدهی به مقابله با شعله‌های آتش پرداختند.

  وی در ادامه ابراز داشت: همزمان دو گروه از نیرو‌های آتش نشانی با بکارگیری بالابر‌ها از طریق هوا مشغول شعله زنی شدند و یک گروه از آتش نشانان هم از پشت ساختمان وارد طبقه دوم شده و با پاشیدن آب به خاموش کردن آتش پرداختند.

  معاون عملیات آتش نشانی همچنین گفت: دراین میان گروهی از آتش نشانان با رفتن بر روی پشت بام این مجموعه تجاری، با بریدن سقف شیروانی فلزی با استفاده از لوله آب پر فشار آتش نشانی به زیرشیروانی نفوذ کرده و از آن طریق با شعله آتش مقابله کردند.

  این معاون عملیات آتش نشانی خاطرنشان کرد: سرانجام با تلاش دوساعته آتش نشانان، این آتش سوزی تحت کنترل درآمده و به طور کامل مهار و خاموش شد و همچنین از سرایت این آتش سوزی به فروشگاه‌های طبقه اول جلوگیری به عمل آمد.

  وی با اعلام این که علت بروز این آتش سوزی و نیز برآورد دقیق خسارات وارده هم اکنون از سوی کارشناسان آتش نشانی در حال بررسی است، اضافه کرد: دراین حادثه به هیچ یک از کارگران و افراد حاضر در محل آسیب جانی نرسید و نیرو‌های آتش نشانی پس از خاموش کردن شعله‌های آتش، برای جلوگیری از آتش سوزی دوباره به لکه گیری آن پرداختند.

  معاون عملیات آتش نشانی مدت عملیات مهار و اطفای این آتش سوزی را دستکم دوساعت اعلام کرد و گفت: درصورت رعایت دقیق و جدی موازین ایمنی اولیه در این انبار‌ها و تولیدی‌ها قطعا چنین حادثه خسارت باری رخ نمی‌داد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی