مدیران خودروعصر اعتبار

یک مقام مسئول:

ایران اولین کشور صنعت ساخت در منطقه می‌شود

عصر ساختمان-شاهانی گفت: می‌توانیم ارتقا صنعت ساخت با هدف تثبیت ایران به عنوان اولین کشور صنعت ساخت در منطقه را به اجرا برسانیم.

ایران اولین کشور صنعت ساخت در منطقه می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی شاهانی دبیر دومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت در خصوص برگزاری این کنفرانس گفت: پیرو دستور مقام معظم رهبری ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و سند چشم انداز 20 ساله در این مراسم با بیان اینکه می‌توانیم ارتقا صنعت ساخت با هدف تثبیت ایران به عنوان اولین کشور صنعت ساخت در منطقه را به اجرا برسانیم.

  او تصریح کرد: به همین منظور تمامی دانشگاه‌های معتبر کشور از این کنفرانس استقبال کردند و به صورت کتبی از کنفرانس حمایت کردند همچنین بخش خصوصی از مدت‌ها پیش با ما ارتباط برقرار کرده و قسمتی از وظایف این کنفرانس در بخش خصوصی انجام می‌دهد.

  شاهانی عنوان کرد: کمیته علمی و شورای سیاست گذاری صلاح دانسته که در این کنفرانس در خصوص تامین شرایط علمی در جهت توسعه کارآفرینی در صنعت ساخت، بررسی مشکلات ساخت و ساز‌های کشور و ارایه راهکار‌های علمی، رشد بهره‌وری در ساخت سازه‌های ایمن و ارتقای سطح کیفی پروژه، ایجاد تعامل و ارتباط بین هسته‌های علمی کشور و فعالین عرصه صنعت ساخت، پیشبرد تکنولوژی ساخت در کشور در جهت تثبیت جایگاه ایران به عنوان تکنولوژی اول ساخت اشاره کرد.

  دبیر دومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت در خصوص موضوعات این کنفرانس تصریح کرد: محور‌های فوق شاملِ بافت‌های فرسوده، ارزیابی و بهسازی سازه‌های موجود، مصالح و روش‌های تولید صنعتی، مدیریت کیفیت و بهره برداری و بهره وری، نظامات اداری-حقوقی- قراردادی و بیمه، تامین سرمایه و شناسایی چالش‌های آن، شهر‌های هوشمند، معماری شهرسازی و توسعه پایدار و کاربدر انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در صنعت ساختمان اشاره کرد.

  همچنین ما در این کنفرانس تامین سرمایه، صادرات و صدور خدمات مهندسی و تاب آوری و مهندسی بافت‌های فرسوده را یکی از مهمترین محور‌های مورد بحث در پنل‌ها قرار داده ایم.

  او  در خصوص تجربیات کسب شده از کنفرانس قبلی عنوان کرد: به شکر خدا همانطور که شنیده از رضایت از کنفرانس قبلی بر سر زبان‌ها است برگزاری کنفرانس صنعت ساخت یکی از بهترین‌های سال اخیر بوده است و به خاطر اینکه تمامی مخاطبین را از تمامی اقشار مختلف صنعت ساخت بودند و با توجه به تجربیاتی که از همایش قبلی کسب شده توانستیم نواقص را برطرف کنیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی