مدیران خودروعصر اعتبار

شهردار تهران تاکید کرد;

باز کردن فضا برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی

عصر ساختمان- شهردار تهران گفت: راهی جز بازتر کردن فضا برای سرمایه گذاران بخش خصوصی نداریم.

باز کردن فضا برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، پیروز حناچی صبح امروز در آیین بهره‌برداری از 4٨ پروژه مدیریت شهری در منطقه ٢١ که با حضور رئیس و اعضای شورای‌شهر و جمعی از شهروندان این منطقه در محل پروژه دوگاز برگزار شد، گفت: منطقه ٢١ منطقه خاصی است که روزگاری نه چندان دور خارج از محدوده شهر بود و خصیصه عمده این منطقه آن است که بخش عمده‌ای از کارخانه های صنعتی در این محدوده فعال هستند.

  وی افزود: سه پدیده در حال حاضر شهرهای دنیا را تحت تاثیر قرار داده و شهرداران هوشمند و مدیریت شهری هوشمند از آن ها به عنوان فرصت استفاده کرده‌اند. اولین پدیده خروج صنعت از شهر است؛ بسیاری از صنایع به دلایل مختلف ترجیح می دهند تا از شهر خارج شوند که این خروج صنایع فرصت یا تهدید در پی دارد. فرصت، از این جهت که بخش ها و مساحت های زیادی آزاد می‌شوند و تهدید نیز از این جهت که اگر برای این فضاها به درستی تصمیم گیری نشود، مشکلات زیادی پیش می‌آید.

  شهردار تهران پدیده دوم را توسعه و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دانست و گفت: در این خصوص راهی جز بازتر کردن فضا برای آن ها نداریم. سومین پدیده نیز تمرکززدایی از دولت های ملی و واگذاری اختیارات بیشتر به دولت های محلی است. 

  حناچی تصریح کرد: فضاهای صنعتی می‌توانند و باید فرصت ایجاد تحول در شهر تهران باشند. چندین پروژه را نیز از این جنس تجربه کرده‌ایم که فرهنگسرای بهمن یکی از مهم ترین آن ها است.

  وی با بیان اینکه فضاهای صنعتی که از سطوح زیادی هم برخوردارند با تدبیر و درایت معاونت شهرسازی و شهرداری منطقه باید مورد توجه قرار گیرند، گفت: یکی از کارهای خوب منطقه 21 توسعه فضای سبز بوده است. تهران در شرایطی است که باد در آن از جنوب غرب به شمال شرق می وزد؛ هر اندازه فضای سبز را در منطقه غربی شهر توسعه دهیم، نتیجه آن شامل حال مردم شهر می‌ شود. توسعه کمربند سبز و پیوستگی آن نیز از اصولی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

  شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در هفته اخیر دو پروژه بزرگ را افتتاح کردیم که نتیجه مستقیم جرأت و شهامت تصمیم‌گیری مدیران است. همه از شرایط سخت اطلاع دارید که دشمنی بدخواهان کشور نیز در آن نقش بسزایی دارد. امیدواریم با تدبیر، جرأت، درایت و پشتیبانی اعضای شورای شهر این شرایط را پشت سر بگذاریم. پروژه‌هایی هم که افتتاح نشده‌اند، دلایلی داشتند که با سرپنجه تدبیر مدیران به بهره‌برداری خواهند رسید.

  حناچی عنوان کرد: امیدوارم با پروژه‌های بعدی طعم شیرین توسعه را بیش از پیش برای شهروندانمان به ارمغان آوریم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
    آرشیو