مدیران خودروعصر اعتبار

طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان امکان پذیر نیست

عصر ساختمان- کارشناس محیط زیست گفت: انتقال آب دریای خزر به سمنان به دلایل مختلف هرگز امکان پذیر نخواهد بود.

طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان امکان پذیر نیست
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، اسماعیل کهرم کارشناس و فعال محیط زیست درباره طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان اظهار کرد: انتقال آب دریای خزر به سمنان به دلایل مختلف هرگز امکان پذیر نخواهد بود.

  او با اشاره به اینکه این طرح هرگز اجرایی نخواهد شد، گفت: طرح نظام مندی دریای خزر نزدیک به دو سال دیگر تصویب می‌شود و هر کسی نمی‌تواند تصمیمی بگیرید که حیات آینده دریای خزر به خطر بیفتد.

  کارشناس و فعال محیط زیست با بیان اینکه با اجرایی شدن این طرح 700 هکتار جنگل هیرکانی از بین می‌رود؛ مطرح کرد: اجرایی شدن این طرح، به دلایل هزینه‌های هنگفتی که دارد به آن اَبر پروژه می‌گویند.

  کهرم عنوان کرد: طبق این طرح، 150 میلیون متر مکعب برای صنعت و تنها 50 میلیون متر مکعب برای آشامیدن را می‌خواهند به سمنان منتقل کنند.

  او با اشاره به اینکه آب 3500 روستا از طریق تانکر منتقل می‌شود، افزود: برای تامین آب آشامیدنی این استان می‌توان تدابیر دیگری همچون جفر چاه یا انتقال آب با تانکر اندیشید.

  کهرم گفت: سازمان حفاظت محیط زیست مشروط بر اینکه یک عدد درخت قطع نشود موافق اجرایی شدن با این طرح است که اصلا امکان پذیر نخواهد بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی