مدیران خودروعصر اعتبار

مرکز آمار اعلام کرد؛

افزایش ۴.۵ درصدی قیمت مسکن در تابستان

عصر ساختمان- براساس گزارش مرکز آمار متوسط قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در پایتخت در تابستان ۱۳ میلیون و ۶۸۷ هزار و ۳۰۰ تومان بوده که نسبت به فصل قبل ۴.۵ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۸۰.۱ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۴.۵ درصدی قیمت مسکن در تابستان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایبِنا، براساس گزارش مرکز آمار، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران در تابستان سال جاری 18 میلیون و 660 هزار و 400 تومان با میانگین مساحت 270 مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل 10 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 131.7 درصد افزایش داشته است.

    متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 13 میلیون و 687 هزار و 300 تومان با میانگین مساحت 86 مترمربع و متوسط عمر بنای 11 سال بوده است که نسبت به فصل قبل 4.5 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 80.1 درصد، افزایش داشته است.

    متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 43 هزار و 542 تومان با میانگین مساحت 82 مترمربع و متوسط عمر بنای 14 سال بوده است که نسبت به فصل قبل 8.1 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 31.2 درصد، افزایش داشته است.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی