مدیران خودروعصر اعتبار

آماده باش برای مواجهه با سیلاب‌های احتمالی؛

کدام رودها تحت تاثیر سامانه بارشی جدید هستند؟

عصر ساختمان- وزیر نیرو گفت: سدهای شهر بیجار گیلان، میجران مازندران، کوثر کهگیلویه و بویراحمد، رئیس‌علی دلواری بوشهر و مارون خوزستان از جمله سدهای هستند که بر اثر وقوع بارش‌های چند روز آینده تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

کدام رودها تحت تاثیر سامانه بارشی جدید هستند؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، رضا اردکانیان، وزیر نیرو با بیان اینکه با وقوع سامانه‌های بارشی‌ جدیدی مواجه هستیم، گفت: این سامانه موجب خواهد شد تا به طور خاص هموطنان گیلانی حداقل تا پنج روز آینده شاهد بارندگی مداوم در این مناطق باشند.

  وی افزود: ورود سامانه یاد شده موجب خواهد شد که استان گیلان تقریبا 15 درصد بارش سالیانه خود را که حدود 150 میلی‌متر است در طی چند روز آینده دریافت کنند. در سایر مناطق نوار شمالی کشور نیز مانند غرب مازندران این رقم به 100 میلی‌متر و در شرق استان به حدود 50 میلی‌متر خواهد رسید.

  وزیر نیرو ادامه داد: در استان‌های جنوبی کشور مانند بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، بخش‌های از فارس و جنوب خوزستان نیز این رقم جمعا به 50 میلیمتر خواهد رسید.

  اردکانیان اثر مستقیم بارش‌های یاد شده را در ورودی سیلاب به سدهای کشور دانست و افزود: سدهای شهر بیجار گیلان، میجران مازندران، کوثر کهگیلویه و بویراحمد، رئیس‌علی دلواری بوشهر و مارون خوزستان از جمله سدهای هستند که بر اثر وقوع بارش‌های چند روز آینده تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

  وی با تاکید بر اینکه رودخانه‌های همانند ماسوله، پسیخان و مرغک استان گیلان نیز سیلابی خواهند شد، ادامه داد: درتلاشیم به گونه‌ای عمل کنیم که بارش‌ها و سیلاب‌های رخ داده در کشور تنها منفعت به همراه داشته باشد و موجب بروز خسارت نشود؛ از این رو آماده باش کامل به تمامی تیم‌‌های عملیاتی در استان‌های درگیر داده شده است.

  وزیر نیرو افزود: همچنین اطلاع‌رسانی مناسب به مجاوران رودخانه‌ها و پیمانکاران فعال در موضوع مهندسی و لایروبی رودخانه به منظور رعایت ضوابط ایمنی نیز صورت گرفته است.

  اردکانیان با اشاره به جلسه روز گذشته ستاد مدیریت سیلاب وزارت نیرو تشکیل شده است، ادامه داد: با وجود اینکه تمامی شرایط تحت کنترل است، منتها مردم به ویژه در این استان‌ها به اخطارها و هشدارهای اعلام شده توجه جدی کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی