مدیران خودروعصر اعتبار

معاون سیاسی فرماندار ویژه میانه:

هیچ ساختمانی در شهر ترکمانچای تخریب نشده است

عصر ساختمان- معاون سیاسی فرماندار ویژه میانه گفت: به جز یک الی دو مورد ریزش دیوار، هیچ ساختمانی در شهر ترکمانچای تخریب نشده است.

هیچ ساختمانی در شهر ترکمانچای تخریب نشده است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، رسول یعقوبی با بیان این مطلب اظهار کرد: متاسفانه به دنبال وقوع زمین لرزه، روستاهای سه دهستان خسارت دیده‌اند که شهر ترکمانچای نیز در این محدوده قرار دارد.

  وی اضافه کرد: تعدادی از خانه‌ها و روستاها در این حادثه آسیب دیده و ترک برداشتند و میزان خسارت در روستاهای ورزقان، ورنکش، دستجرد، بلوکان، اشنار، صومعه اولیا، برزلیق و قشلاق برزلیق بیشتر است.

  وی در واکنش به پخش برخی تصاویر و فیلم‌ها در شبکه‎های مجازی مبنی بر تجمع تعدای از زلزله‌زدگان در ترکمانچای در اعتراض به کافی نبودن چادر، گفت: بالغ بر یک هزار چادر برای اسکان آسیب دیدگان در این بخش توزیع شده است، طبق قانون، هلال احمر نمی‎تواند در محلی که آسیبی به ساختمان‌ها وارد نشده است، چادر توزیع کند.

  یعقوبی ادامه داد: با وجود منع قانونی، حدود 100 چادر در اختیار این افراد که خانه‎هایشان آسیب ندیده ولی بیمار بوده و یا مشکلاتی داشتند، گذاشته و مقرر شد تا کمپی برای اسکان موقت  افرادی که از ترس و نگرانی نمی‌توانند در خانه‌هایشان که آسیبی هم ندیده است، بمانند،ایجاد شود.

  وی گفت: این افراد خواهان توزیع چادر به ازای هر خانه بودند که اگر قرار بر این باشد، باید به تمامی ساکنان شهرستان میانه که بر اثر وقوع زمین لرزه دچار رعب و وحشت شده‌اند، چادر تعلق بگیرد که هلال احمر این امکان را ندارد.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه ساختمان‌های شهری و روستایی که به شکل اصولی ساخت و ساز شده بودند، نه تنها در مقابل پس لرزه‌ها، بلکه در مقابل زمین لرزه اصلی نیز مقاوم بودند و متاسفانه پنج نفری که در روستای ورنکش جان باختند در ساختمان‌های کاهگلی ساکن بودند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی