مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبرداد:

تخصیص ۷۰ میلیون تومان وام به هر خانوار زلزله زده در آذربایجان شرقی

عصر ساختمان-جودی گفت: در مجموع به هر خانوار زلزله‌زده در آذربایجان شرقی ۷۰ میلیون تومان وام و بلاعوض تعلق می گیرد.

تخصیص ۷۰ میلیون تومان وام به هر خانوار زلزله زده در آذربایجان شرقی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مجید جودی مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طی بازدید‌هایی از شهرستان‌های سراب و میانه و روستا‌های این مناطق که تحت تاثیر زلزله بودند، اظهار کرد: آواربرداری از روستا‌های زلزله زده آذربایجان شرقی در حال انجام است و بازگشایی معابر روستایی نیز انجام گرفته است.

  جودی افزود: ارزیابی‌های مناطق زلزله‌زده طی دو روز انجام شده که آخرین آمار‌ها حاکی است، 3 هزار واحد مسکونی روستایی باید بازسازی شوند و 1500 واحد نیز باید تعمیر شوند.

  مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تصویب اعتبارات بازسازی‌های مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان‌شرقی در کمیسیون دولت خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه دولت، حدود 200 میلیاردتومان وام، 100 میلیارد تومان کمک بلاعوض به بازسازی مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی تخصیص می‌یابد.

  به گفته وی، به هر واحد 40 میلیون وام، 15 میلیون بلاعوض، 15 میلیون معیشتی، تعلق می‌گیرد که مجموعا هر خانوار زلزله‌زده 70 میلیون تومان وام و بلاعوض دریافت خواهد کرد.

  جودی اعلام کرد: برای واحد‌هایی که تخریب 100 درصدی داشتند کمک اجاره 10 میلیون تومان به هر خانوار داده می‌شود و یا اتاقکی برای اسکان دائم هر خانوار در محل احداث خواهد شد.

  وی یادآور شد: در حال حاضر مردم مناطق زلزله زده در چادر اسکان یافته‌اند و از فردا اسکان آن‌ها از چادر به مناطق امن‌تر آغاز شده و تمهیدات دراین خصوص شروع خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی