مدیران خودروعصر اعتبار

آخرین آمار امدادرسانی به روایت رئیس سازمان امداد و نجات

ارزیابی ۶۵ روستای زلزله‌زده در میانه

شروع اسکان اضطراری در ورنکش

عصر ساختمان- رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر اعلام کرد: از بامداد امروز ۳۰ تیم عملیاتی در مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی مشغول امداد رسانی به هم‌وطنان هستند.

ارزیابی ۶۵ روستای زلزله‌زده در میانه
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از  ایسنا، مرتضی سلیمی در این باره گفت: در پی زلزله 5.9 ریشتری در بامداد امروز در آذربایجان شرقی، 30 تیم عملیاتی در منطقه مشغول امدادرسانی هستند. دو بالگرد در منطقه آماده به کار هستند تا ارزیابی بیشتری را داشته باشند.

  وی با بیان اینکه تاکنون 65 روستا ارزیابی شده است، ادامه داد: 7 روستا بیشترین خسارت را داشته‌اند. مطابق ارزیابی‌ها بیشترین تخریب در ورنکش با 30 واحد تخریبی گزارش شده است.

  رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: اسکان اضطراری در ورنکش شروع شده است؛ همچنین تغذیه اضطراری همزمان با اسکان اضطراری شروع می‌شود. اقلام زیستی شامل چادر، ‌پتو،‌ چراغ والور با توجه به سرمای منطقه، سبدهای غذایی 72 ساعته به منطقه اعزام شده و با آغاز اسکان اضطراری، بقیه مواد غذایی میان آسیب دیدگان توزیع می‌شود.

  وی افزود: دراین زمین لرزه، 6 شهر و 145 روستا تحت تاثیر بوده اند. زلزله 5.9 ریشتری تاکنون 40 پس لرزه داشته که بزرگترین آن 4.8 ریشتر بوده است. غیر از ورنکش، آسیب‌دیدگی‌ها در بقیه مناطق ترک‌خوردگی سقف و دیوارها بوده است.

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی