مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس شورای شهر تهران تشریح کرد؛

جزئیات مصوبات یکصد و شصت و ششمین جلسه شورای شهر تهران

عصر ساختمان-هاشمی رفسنجانی مصوبات یکصد و شصت و ششمین جلسه شورای شهر تهران را تشریح کرد.

جزئیات مصوبات یکصد و شصت و ششمین جلسه شورای شهر تهران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران،  محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران پس از یکصد و شصت و ششمین جلسه شورای شهر تهران در تشریح مصوبات جلسه امروز این شورا ضمن گرامی داشت 11 خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس در جمع خبرنگاران گفت: امروز سردار کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با حضور در جلسه شورا نطق و گزارشی از آخرین اقدام‌های این نهاد ارائه کرد.

  رئیس شورای شهر تهران افزود: سردار کارگر ضمن تشکر از همکاری اعضای شورای شهر تهران خواستند تا این همکاری‌ها در زمینه حفظ آثار و نشر دفاع مقدس بیشتر شود.

  هاشمی رفسنجانی با اشاره به قرائت تذکر اعضای شورای شهر تهران توسط خودش، گفت: امروز تذکر اعضا را من قرائت کردم که برخی از اعضا نسبت به این اقدام اعتراضی نیز داشتند، اما طبق آیین‌نامه شورا تذکر‌ها باید به صورت مکتوب در اختیار رئیس شورا قرار گیرد و من بر اساس همین قانون عمل کردم.

  او در تشریح مصوبات امروز افزود: امروز دو فوریت تقویم و ساعات جلسه‌های شورای شهر در نیمه دوم سال 98 به تصویب رسید و در کنار آن دو طرح دو فوریتی و یک فوریتی نیز داشتیم که یکی از آن‌ها به تصویب رسید و دیگری به تصویب نرسید و قرار شد در کمیسیون مربوطه بررسی شود.

  رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: طرحی که به تصویب رسید، موضوع یک فوریت لایحه شهردار تهران برای هزینه‌کرد در مراسم اربعین حسینی بود و لایحه‌ای که به تصویب نرسید، مربوط به انتخاب قائم مقام ذی‌حساب در شهرداری تهران بود که با رأی مخالف اعضای شورای شهر تهران قرار شد در کمیسیون مربوطه بررسی شود.

  هاشمی رفسنجانی بیان کرد: در ادامه انتخاب چند تن نماینده برای بخش‌های مختلف طرح‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری، پشتیبانی، فرهنگی و محیط زیست را گذراندیم که نزدیک به 8 بند از دستور امروز را توانستیم به سرعت بررسی کنیم و امیدواریم این سرعت بررسی در جلسه‌های دیگر شورای شهر تهران نیز ادامه پیدا کند.

  او در توضیح جلسه هم‌اندیشی صبح امروز، گفت: باید به این نکته اشاره کنم که بودجه شهرداری تهران به صورت انقباضی بسته شده و شهرداری هر ماه گزارش مالی خود را به شورا ارسال می‌کند.

  رئیس شورای شهر تهران افزود: در آن جلسه که آقای رسولی گزارش مالی 4 ماهه نخست شهرداری را قرائت کرد، کاهش درآمد‌های شهرداری موجب نگرانی و حساسیت اعضای شورای شهر تهران شد که در جلسه صبح امروز شهردار تهران به دلایل آن پرداخت.

  هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: اعضای شورای شهر تهران در جلسه صبح امروز تأکید داشتند که شهرداری تهران باید هم هزینه‌های خود را کاهش دهد و هم در جهت افزایش درآمد‌های خود حرکت کند، اما باید به این نکته توجه شود که 30 تا 40 درآمد‌های ساخت و ساز‌ها کاهش پیدا کرده و در مقابل از 11 هزار میلیارد تومان فیش عوارض ساخت و سازی که تا به امروز صادر شده و در اختیار افراد قرار گرفته است و تنها یک‌سوم افراد آن را پرداخت کرده‌اند.

  او تصریح کرد: در صحبت خود با شهردار تهران از او خواستیم جنب و جوش در حوزه ساخت و ساز افزایش پیدا کند و تأکید شهردار تهران بر این موضوع بود که 91 درصد درآمد‌های مناطق محقق شده است.

  رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که آیا بازدید او از پروژه‌ها و مراکز به صورت سرزده و یا با هماهنگی است، گفت: بازدید‌های ما از پروژه و مراکز خدماتی شهرداری هم به شکل برنامه‌ریزی و هم به شکل سرزده است که مقتضی به زمان انجام می‌شود.

  هاشمی رفسنجانی ادامه داد: به عنوان مثال برنامه بازدید از زیرگذر استاد معین از پیش برنامه‌ریزی شده بود و ما پس از بازدید از این پروژه به دلیل داشتن زمان کافی به صورت سرزده از پروژه گیشا نیز بازدید کردیم و تأکید من این است که بازدید سرزده بهتر از بازدید با هماهنگی است و از شورای شهر تهران می‌خواهم که بازدید‌های سرزده خود را افزایش دهد.

  او در توضیح نگهداشت شهر تهران گفت: من در حوزه نگهداشت پایتخت از وضعیت راضی‌ هستم و شرایط متوسط رو به خوب است، اما مشکلی که ما در این حوزه داریم شفاف‌سازی قرارداد‌ها است که به عنوان مثال نزدیک به 5 هزار نیرو در این حوزه (خدمات شهری) حضور دارند و حقوق می‌گیرند، اما فعال نیستند.

  رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: باید قرارداد‌های نگهداشت شهری با وضعیت دقیق‌تری نوشته شود و بخشی از نیرو‌های شهری فعال شوند.

  هاشمی رفسنجانی با اشاره به برون سازی پروژه‌های شهری، گفت: ما در شهرداری تهران 60 تا 70 هزار نفر نیرو داریم و در مقابل آن 50 هزار نفر نیرو نیز در بیرون از نهاد شهرداری به صورت برون سپاری کار شهرداری تهران را انجام می‌دهند.

  او در پاسخ به این سوال که آخرین اقدام‌های صورت گرفته برای اتصال حقابه بوستان چیتگر، گفت: بعد از بازدید از بوستان جنگلی چیتگر موضوع را به کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران محول کردم و به آقای میلانی نیز در این زمینه صحبت کردم.

  رئیس شورای شهر تهران افزود: در تماس من با شرکت آبفا قرار شد که آب این بوستان وصل شود و شهرداری منطقه نیز به مرور زمان بدهی خود را پرداخت کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
  آرشیو