مدیران خودروعصر اعتبار

احتمال ۶ سال حبس برای سرقت ماسه از ساحل

عصر ساختمان- یک زوج گردشگر فرانسوی که به دلیل سرقت ماسه از سواحل جزیره ساردینیای ایتالیا دستگیر شده بودند، ممکن است به شش سال حبس محکوم شوند.

احتمال ۶ سال حبس برای سرقت ماسه از ساحل
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، این زوج 40 کیلوگرم از ماسه‌های سفید رنگ ساحل "چیا" واقع در جنوب جزیره "ساردینیا"ی مدیترانه را در 14 بطری پلاستیکی ریخته و قصد سوار شدن بر یک کشتی به مقصد فرانسه را داشته‌اند که توسط پلیس دستگیر می‌شوند.

  این دو گردشگر به پلیس گفته‌اند که این ماسه‌ها را به عنوان سوغاتی با خود به همراه برده‌اند و اطلاع نداشته‌اند که این کار آن‌ها قانون‌شکنی محسوب می‌شود.

  گفته می‌شود این زوج ممکن است به جرم سرقت با حبس شش ساله مواجه شوند و از آن‌جایی که اموال دزدی شده توسط این زوج جزو دارایی‌هایی عمومی محسوب می‌شود، جرم‌ آن‌ها سنگین‌تر شمرده می‌شود.

  جزیره "ساردینیا" واقع در دریای مدیترانه و متعلق به کشور ایتالیا است و سواحل دیدنی بسیاری دارد که گردشگران زیادی اقدام به سرقت ماسه‌های آن می‌کنند. اما مقامات ایتالیایی در مورد این مشکل در سال‌های اخیر سختگیری‌های بیشتری از خود نشان می‌دهند.

   تابلوهای بسیاری در سواحل این جزیره نصب شده که غیرقانونی بودن برداشتن ماسه یا موارد دیگر مانند سنگ‌ها را هشدار می‌دهد و جریمه‌هایی تا 2700 پوند را به گردشگران اعلام می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی