مدیران خودروعصر اعتبار

ارزش سرزمین مورد علاقه رییس‌جمهور آمریکا

عصر ساختمان- کارشناسان قیمت تقریبی جزیره گرینلند که رییس جمهور آمریکا برای خرید آن ابراز علاقه کرده را تخمین زدند.

ارزش سرزمین مورد علاقه رییس‌جمهور آمریکا
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایبِنا، کنستانتین اوردوف، استاد گروه مدیریت اقتصاد دانشگاه اقتصاد پلخانوف در خصوص ایده جدید ترامپ برای خرید گرینلند گفت: ارزش جزیره گرینلند با توجه به منابع غنی آن می تواند به 10 تریلیون دلار برسد.

  پیش تر وال استریت ژورنال با استناد به منابع آگاه در کاخ سفید نوشت که ترامپ ایده خرید گرینلند، بزرگترین جزیره جهان که متعلق به دانمارک است را در نظر دارد. امکان گسترش حضور نظامی آمریکا در قطب شمال، از جمله موارد مورد بحث در این خصوص است.

  این نشریه یادآور شد، که این اولین تلاش واشنگتن برای خرید گرینلند نیست، پس از جنگ جهانی دوم، هری ترومن سی و سومین رییس جمهور آمریکا، مبلغ 100 میلیون دلار برای خرید این جزیره به دانمارک پیشنهاد کرد، اما این پیشنهاد رد شده بود.

  کنستانتین اوردوف درگفتگو با اسپوتنیک گفت: در مقایسه با قیمت جزایر بسیار کوچکتر که هر کیلومتر مربع آن حدود 5 میلیون دلار قیمت دارند، قیمت معامله آن ممکن است به 10 تریلیون دلار برسد، که این در حال حاضر بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده است. وی در ادامه افزود: گرینلند دارای ذخایر طلا، پلاتین، اورانیوم، فلزات کمیاب و نفت است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی